Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Julia Nowicka: Dobrze się tutaj czuję

Julia Nowicka: Dobrze się tutaj czuję

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Polski od wygranej z Francją rozpoczęła sezon kadrowy. W Radomiu rozegrano cztery sety i każdy z nich padł łupem Polek. Do kadry po roku przerwy wróciła rozgrywająca – Julia Nowicka. – Cieszę się, że zwyciężyliśmy. Takie pierwsze grania różnie się kończą. Myślę, że miałyśmy całkiem fajną kontrolę, szkoda tej końcówki, w której Francuski nas doszły, ale skończyło się szczęśliwie – mówiła na antenie Polsatu Sport rozgrywająca.

Po roku przerwy w biało-czerwonych barwach ponownie miała okazję wystąpić Julia Nowicka. – Największa różnica w moim powrocie jest zupełnie inny sztab, jednak dobrze się tutaj czuję, myślę, że powoli się odnajduje i bardzo dziękuję za to wyróżnienie, za to powołanie – mówiła rozgrywająca BKS-u Bielsko-Biała i reprezentacji Polski.Podopieczne Stefano Lavariniego na inaugurację sezonu nie dały szans rywalkom z Francji, pewnie wygrywając wszystkie cztery rozegrane w Radomiu sety, z których tylko jeden zakończył się grą na przewagi. – Cieszę się, że zwyciężyliśmy. Takie pierwsze grania różnie się kończą, myślałam, że miałyśmy całkiem fajną kontrolę, szkoda tej końcówki, w której Francuski nas doszły, ale skończyło się szczęśliwie – oceniła Nowicka.

Oprócz niej na pozycji rozgrywającej w kadrze są Katarzyna Wenerska oraz Joanna Wołosz. Tej drugiej zabrakło w składzie meczowym z powodu urazu. – Jestem gotowa na realizację, jestem tutaj w tej reprezentacji, żeby pomóc, dodać wartości i chcę, żebyśmy się wspięły jeszcze wyżej i zrobię wszystko, żeby tak było. Mam nadzieję, że przysłużę się tej kadrze jak najlepiej i to jest moje główne motto, a nie rywalizacja – tłumaczyła Julia Nowicka.

Ten sezon kadrowy będzie wyjątkowo długi, więc trener Lavarini z pewnością będzie musiał z rozmysłem dysponować składem. – Każdy jest gotowy, nie zastanawia się, czy jest potrzebny tutaj, każdy ma mentalność pełnej gotowości dla drużyny – zapewniła rozgrywająca i dodała: – To  trener dysponuje składem i będzie na dany moment wybierał konkretne zawodniczki. Mamy pełne zaufanie, myślę, że nie ma się tutaj co zastanawiać, tylko być gotowym cały czas – podsumowała Julia Nowicka.

Cała rozmowa w Polsacie Sport

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę