Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Joker wygrał Memoriał Radosława Ciemięgi

Joker wygrał Memoriał Radosława Ciemięgi

W ostatnim dniu Memoriału Radosława Ciemięgi spotkały się ze sobą niepokonane drużyny, a także te, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Ostatecznie triumfatorem turnieju został Joker Świecie, który w trzech setach odprawił IŁ Capital Legionovię Legionowo, a honorową wygraną w drugim spotkaniu zgarnęły siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Gospodynie zmagań okazały się gościnne i bez zwycięstwa uplasowały się na czwartej pozycji.

W pierwszym meczu siatkarki ze Świecia od razu chciały pokazać, kto przyjechał do Piły po puchar. Objęły prowadzenie 9:4 i przez jakiś czas trzymały kilkupunktową przewagę.  Zespół z Legionowa to jednak klasowy przeciwnik. Podopieczne Alessandro Chiapiniego szybko się ogarnęły i doprowadziły do remisu 15:15. Końcówka należała jednak do Jokera, który wygrał pierwszą partię 25:21.

Druga odsłona zaczęła się pod dyktando legionowianek. To one tym razem uzyskały trzypunktową przewagę 9:6 i mogły spokojnie budować seta. Siatkarkom ze Świecia potrzeba było jednak jeszcze mniej czasu na wyrównanie, niż Legionovii w poprzednim secie, bo zrobiły to już przy stanie 11:11. Do 16:16 gra była wyrównana, ale wtedy świecianki podkręciły tempo i na końcówkę wchodziły prowadząc 19:16. Tej zaliczki nie roztrwoniły i spokojnie wygrały 25:18.

Trzeci set na całym dystansie był dość wyrównany, choć przez dłuższy czas minimalną przewagę miały siatkarki z Legionova. Wygranych jednak nie rozdaje się za minimalne prowadzenia w środku seta, a za zdobycie 25 punktów. Przy stanie 21:20 dla siatkarek Chiapinniego, Joker zdobył trzy punkty z rzędu i zmierzał po triumf w turnieju. Ostatecznie wygrał tego seta 25:22 i cały mecz 3:0.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Joker Świecie 0:3
(21:25, 18:25, 22:25)

W spotkaniu Pałacu Bydgoszcz z KS Piła trudno było spodziewać się nawiązania walki przez trzecioligowca, który będzie próbował zbudować siłę pilskiej siatkówki od nowa, po bolesnym upadku PTPS-u. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia bydgoszczanek 6:0 i to już zwiastowało nam obraz tego meczu. Pilanki zdobyły punkt przy tym stanie, ale następny na ich konto powędrował, kiedy podopieczne Piotra Mateli miały ich już 11. Ostatecznie pierwszą partię Pałac zakończył nokautem 25:6.

W drugiej odsłonie zapowiadało się na jeszcze większe gromy, bo bydgoszczanki zdobyły pierwsze 11 punktów. Pilankom udało się w tym secie zdobyć 8 punktów, ale przy tej różnicy klas nie miało to większego znaczenia. Dla KS Piła była to z pewnością cenna lekcja siatkówki i nie do końca o ilość uzyskanych oczek tu chodziło.

W trzecim secie siatkarki Pałacu grały już na luzie i pozwoliły na nieco więcej swoim rywalkom. Podopieczne Błażeja Kubiaka zdobyły 14 punktów w ostatniej odsłonie tego turnieju, co jak się okazało, było ich najlepszym osiągnięciem w tym memoriale. Bydgoszczanki wygrały oczywiście 3:0 i zajęły trzecie miejsce w turnieju.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – KS Piła 3:0
(25:6, 25:8, 25:14)