Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Król zamienił Warszawę na Olsztyn

Jan Król zamienił Warszawę na Olsztyn

fot. Jakub Ćmil - vervawarszawa.pl

Jan Król został nowym atakującym Indykpolu AZS Olsztyn. Umowa zawodnika z olsztyńskim klubem będzie obowiązywała przez dwa lata. Doświadczony już zawodnik do Olsztyna przenosi się z Warszawy, gdzie spędził ostatnie sezony.

Jan Król urodził się 23 sierpnia 1989 roku w Sochaczewie. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w warszawskim Metrze, z którym w 2005 roku wywalczył tytuł mistrza Polski kadetów, a rok później brązowy medal MP juniorów. Później uczęszczał do SMS-u Spała, aż w 2008 roku trafił do BBTS Bielsko-Biała. Na Plusligowych parkietach zadebiutował rok później, w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach reprezentował Fart Kielce, Pekpol Ostrołęka i MKS Będzin.Atakujący w 2014 roku postanowił spróbować swoich sił za granicą. Po sezonie spędzonym w niemieckim CV Mitteldeutschland, na chwilę wrócił do Polski, a dokładniej do GKS-u Katowice, z którym wywalczył mistrzostwo I ligi (2016). Potem Król spróbował swoich sił w Austrii (Hypo Tirol Innsbruck oraz SK Posojilnica Aich/Dob – dwa razy Mistrzostwo Austrii), oraz w barwach rumuńskiego CSA Steaua București.

Atakujący w 2019 roku powrócił do Polski, aby bronić barw Chrobrego Głogów. Ostatnie dwa lata spędził w Vervie Warszawa Orlen Paliwa, z którą w minionym sezonie wywalczył brązowy medal.

Jan Król jest także młodzieżowym reprezentantem Polski. Wraz z reprezentacją kadetów zdobył złoty medal w turnieju EEVZA w 2006 roku. Rok później sięgnął po srebrny medal mistrzostw Europy kadetów. Brał także udział w mistrzostwach świata kadetów (2007) oraz mistrzostwach świata juniorów (2009).

Nowy sezon to nowe wyzwania. Jan Król został atakującym Indykpolu AZS Olsztyn. – Kiedyś miałem już kontakt z Prezesem Tomaszem Jankowskim, lecz wtedy nie doszliśmy do porozumienia. Teraz udało się i cieszę się, że w końcu jestem w Olsztynie. Jest to bardzo fajnie miasto, tutaj przyjechałem na swój pierwszy obóz siatkarski z UKS Metro Warszawa. Wracam więc do miejsca, w którym, w pewnym stopniu zaczęła się moja siatkarska przygoda – powiedział Król.

Liczy on na to, że będzie miał dużo możliwości do pokazania się na boisku. – Chciałbym grać jak najwięcej, aby drużyna wygrywała kolejne spotkania. Mam nadzieję, że będziemy cieszyć naszą grą kibiców, którzy będą wracać do hal. Wierzę w sukces Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie – dodał.

Bardzo cieszę się z podpisania umowy z Janem Królem. Jest to kolejna, dwuletnia umowa z doświadczonym zawodnikiem, który pokazał się z bardzo dobrej strony w minionym sezonie PlusLigi – powiedział Tomasz Jankowski – prezes AZS UWM SA.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę