Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jakub Ziobrowski nowym atakującym Ślepska Malow Suwałki

fot. tauron1liga.pl

Jakub Ziobrowski został nowym atakującym Ślepska Malow Suwałki. 24-letni zawodnik podpisał z klubem dwuletni kontrakt. To sprawia, że kadra biało-niebieskich na sezon 2021/2022 została skompletowana.

Jakub Ziobrowski rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w klubie AKS Resovia Rzeszów, gdzie spędził trzy lata. Następnie reprezentował barwy Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Kolejnym krokiem na siatkarskim szlaku utalentowanego atakującego był dwuletni kontrakt z Cerradem Czarnymi Radom (obecnie Cerrad Enea Czarni Radom), skąd trafił do Cuprum Lubin, gdzie również spędził dwa sezony.Dobra postawa w ekipie z Dolnego Śląska sprawiła, że Ziobrowski przeniósł się przed sezonem 2020/2021 do Vervy Warszawa Orlen Paliwa, ówczesnego wicemistrza Polski. Przygoda w stolicy nie trwała jednak długo. Popularny “Buben” borykał się bowiem z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiły pokazanie swoich umiejętności w większym wymiarze. Ziobrowski walczył jednak o powrót do doskonałej dyspozycji, czego skutkiem był transfer do pierwszoligowej LUK Politechniki Lublin, z którą wywalczył awans do PlusLigi. To właśnie z Lublina trafił do Suwałk, gdzie spędzi najbliższe dwa sezony.

Warto wspomnieć, że 24-letni siatkarz jest wielokrotnym medalistą juniorskich imprez i jednocześnie reprezentantem kraju. Ma na swoim koncie złote medale m.in. mistrzostw Polski juniorów (2016), mistrzostw Polski kadetów (2013), mistrzostw Młodej Ligi (2017), mistrzostw świata juniorów (2017), mistrzostw Europy juniorów (2016), mistrzostw świata kadetów (2015), mistrzostw Europy kadetów (2015), Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2015) oraz międzynarodowego turnieju EEVZA kadetów (2013).

W 2016 roku otrzymał tytuł najlepszego atakującego mistrzostw Europy juniorów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę