Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Jesteśmy, żyjemy i będziemy się bić

Jakub Bednaruk: Jesteśmy, żyjemy i będziemy się bić

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kadra MKS-u Będzin przeszła w lecie istne trzęsienie ziemi. – Przed koronawirusem inaczej sobie wyobrażaliśmy wszystko. Nasze plany zostały zweryfikowane. Byłem przekonany, że z 14 zawodników z poprzedniego sezonu uda się nam utrzymać 11 – może 12. A okazało się że zostało czterech, ja to rozumiem – takie są prawa rynku – przyznał Jakub Bednaruk, szkoleniowiec MKS-u.

Będzińska drużyna w komplecie. Ostatni dołączył do niej młody atakujący, Michał Godlewski. 21-latek mierzy 201 cm i siatkarskiego abecadła uczył się w Białymstoku. Jest wicemistrzem Polki juniorów w barwach Woli Warszawa. Karierę seniorską zaczynał w pierwszoligowej Buskowiance Kielce, a ostatni sezon spędził w szwajcarskim klubie Biogas Volley Naefles. Gra w MKS-ie będzie zatem jego debiutem w PlusLidze.– To będzie najważniejszy sezon w mojej karierze – przyznał Michał Godlewski. W Będzinie czeka trudna rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie z Rafałem Faryną, który był objawieniem poprzednich rozgrywek. – Moim marzeniem była gra w PlusLidze, więc po rozmowie z trenerem Jakubem Bednarukiem nie musiałem się długo zastanawiać. Myślę, że jestem już gotowy, żeby rywalizować o miejsce w wyjściowym składzie, nawet na tak wysokim poziomie – podkreślił ambitny 21-latek.

Mimo ograniczonego budżetu będzinianom udało się zbudować ciekawą drużynę. – Wydaje mi się, że jak na nasze możliwości, udało się stworzyć silny zespół. Jest trudno, ale utrzymujemy się na powierzchni. Pracujemy nad sponsorami, naszym atutem jest oferta miejsca w nazwie drużyny. Nie pierwszy i nie ostatni raz w moim życiu trenerskim trzeba zarządzać kryzysem. Zobaczymy, jak to wypali – stwierdził Jakub Bednaruk. W okresie pandemii mieliśmy ciężkie momenty, musieliśmy się rozstać ze sponsorami i pewnymi planami. A byliśmy blisko pozyskania nawet sponsora tytularnego. Ale jesteśmy, żyjemy i będziemy się bić – dodał.

Filarami „nowego” MKS-u mają być trzej Brazylijczycy, rozgrywający Thiago Veloso oraz przyjmujący Fabio Rodrigues i Jose Ademar Santana. – Zawsze zaczynam budowę drużyny od Polaków. Jeśli się nie da, szukam zagranicą. Decyduje rynek, trzeba w pewnym momencie zerknąć na portfel. Wykorzystujemy kryzys ligi brazylijskiej, zawodnicy są tańsi od polskich. Z tym, że pozyskani brazylijscy przyjmujący muszą najpierw wygrać rywalizację z Rafałem Sobańskim, a to nie będzie wcale proste – stwierdził opiekun MKS-u.

Ciekawie prezentuje się też środek. Bednaruk postawił na doświadczenie i ogranie. Do Artura Ratajczaka dołączyli Bartosz Gawryszewski i Tomasz Kalembka, mający n swoim koncie medale mistrzostw Polski. Będzinianie już rozpoczęli już treningi przed nowymi rozgrywkami. – To takie wprowadzenie do przygotowań. Zależy mi, aby wszystko przebiegło tak, żeby nie było kontuzji, bo trzy miesiące przerwy to dużo – podsumował Bednaruk. Dodajmy, że jesienią zostanie oddana do użytku nowa hala w Będzinie, w której mecze rozgrywać ma MKS. Do tej pory rywali podejmowali w Sosnowcu.

KADRA MKS-u na sezon 2020/2021
Rozgrywający: Thiago Veloso, Łukasz Makowski
Przyjmujący: Rafał Sobański, Fabio Rodrigues, Jose Ademar Santana, Kacper Bobrowski
Środkowi: Artur Ratajczak, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Schmidt, Tomasz Kalembka
Atakujący: Rafał Faryna, Michał Godlewski
Libero: Szymon Gregorowicz, Wiktor Haduch

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved