Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jaka przyszłość czeka AZS Zielona Góra?

Jaka przyszłość czeka AZS Zielona Góra?

fot. Gwardia Wrocław

– Sportowo nie wyszło. Przegraiśmy i nie utrzymaliśmy się w II lidze – powiedział Jerzy Dalecki, przedstawiciel rady sekcji siatkówki w AZS UZ. Na razie nie zostały podjęte decyzje o dalszej przyszłości drużyny. Być może działacze będą chcieli wykupić dziką kartę, aby dalej grać w II lidze.

Siatkarze AZS-u Zielona Góra przez ostatnie lata występowali na II-ligowych parkietach. W minionym sezonie zaprezentowali się jednak bardzo słabo, w efekcie musieli walczyć o utrzymanie. Ich batalia w play-out z Ikarem Legnica zakończyła się jednak niepowodzeniem.– Po fakcie człowiek zawsze jest mądrzejszy. Nie zawsze uda się na początku fajnie złożyć zespół. Są w nim tylko ludzie, młodzi zawodnicy, którzy się wcześniej nie znali, nie grali ze sobą. Trzon drużyny z poprzedniego sezonu został mocno okrojony, bo zostało tylko dwóch zawodników. Próbowaliśmy wzmacniać zespół. Doszedł między innymi rozgrywający Łukasz Klucznik, ale sportowo nie wyszło. Przegraliśmy i nie utrzymaliśmy się w II lidze – powiedział Jerzy Dalecki, przedstawiciel rady sekcji siatkówki w AZS-ie UZ.

Na razie nie wiadomo jaka przyszłość czeka zielonogórski zespół. Być może będzie starał się on o wykupienie „dzikiej karty”, ale żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Kilku zawodników wyraziło chęć gry nadal w barwach akademików, ale na konkrety jeszcze jest zbyt wcześnie. – Były wstępne rozmowy prowadzone z zawodnikami. Dotyczyły one gry w przyszłym sezonie. Jest kilku zawodników, którzy w Zielonej Górze zostaną na studiach i wstępnie zainteresowani są grą. Natomiast jeśli nie ma jeszcze konkretnych decyzji zarządu, to trudno wymagać, aby któryś z zawodników podpisywał się pod projektem – zaznaczył Dalecki.

W kwietniu ma zebrać się zarząd i to on będzie debatował o dalszej przyszłości siatkarskiej sekcji AZS-u. – Przed nami spotkanie zarządu klubu. W tej chwili trudno cokolwiek wyrokować. Trudno mi powiedzieć, kiedy dokładnie odbędzie się zarząd. Natomiast jestem po rozmowie z dyrektorem, który stwierdził, że zarząd będzie podsumowywał sezon i decydował o dalszych planach – zakończył Dalecki.

źródło: opr. własne, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę