Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Imoco Volley po raz czwarty z Superpucharem Włoch

Imoco Volley po raz czwarty z Superpucharem Włoch

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie rozbiło zespół Unet E-work Busto Arsizio w finale włoskiego Superpucharu siatkarek. Dla polskiej rozgrywającej to już trzecie takie trofeum z Imoco Volley, klub zdobyła je po raz czwarty w historii. Tegoroczna edycja z pewnością zostanie zapamiętana z próby gry na świeżym powietrzu na jednym z placów w Vicenzy i przerwanego meczu półfinałowego.

Po nieudanym eksperymencie na świeżym powietrzu na Piazza dei Signori w Vicenzie, kiedy to drugi mecz półfinałowy Superpucharu Włoch został przerwany przy stanie 1:1, zdecydowano, że zawody zostaną przeniesione do hali. Zespoły z Busto Arsizio i Novary wybiegły na boisko następnego dnia przed południem, by dokończyć przerwany mecz.Sędziowie wznowili spotkanie od stanu 1:1 w setach i 0:0 w trzeciej partii. Zarówno trzeci, jak i czwarty set spotkania były bardzo wyrównane, jednak w końcówka lepsze okazywały się siatkarki z Busto Arisizio. Wygrały dwukrotnie do 22 i całe spotkanie 3:1, awansując tym samym do finału Superpucharu. Zespół z Novary nie znalazł recepty na ataki Camilli Mingardi (20 pkt.), dobre spotkanie rozegrała również Jovana Stevanović (14 pkt.). Na boisku pojawiła się również wracająca do gry po przerwie Francesca Piccinini.

W zespole Igor Gorgonzola Malwina Smarzek-Godek, która w pierwszych dwóch setach wchodziła na zmiany, trzeciego rozpoczęła już w podstawowej szóstce, jednak w czwartym znów wróciła na ławkę rezerwowych, wchodząc w trakcie gry. Polska atakująca zdobyła w tym meczu 11 punktów, notując 35% skuteczności w ataku. Liderką drużyny z Novary była Britt Herbots (21 punktów).

Unet E-work Busto Arsizio – Igor Gorgonzola Novara 3:1
(23:25, 25:18, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Unet: Olivotto (4), Gennari (12), Bonelli (4), Mingardi (20), Stevanović (14), Ecamilla (6), Leonardi (libero) oraz Piccinini i Herrera (4)
Igor: Herbots (21), Zanette (2), Hancock (6), Bonifacio (5), Washington (6), Daalderop (15), Sansonna (libero) oraz Populini, Battistoni, Bosetti (1), Chirichella (1) i Smarzek-Godek (11)

Wieczorem, również w hali, rozegrano mecz finałowym pomiędzy Unet E-work Busto Arsizio i Imoco Conegliano. Nie miał on zbyt długiej historii i zakończył się w trzech szybkich setach. Przewaga Imoco w każdym elemencie gry była bardzo wyraźna, zespół Joanny Wołosz wygrał wysoko do 16, 15 i 15 i pewnie po raz kolejny (czwarty w historii) sięgnął po Superpuchar Włoch.

W drużynie z Conegliano po 12 punktów zapisały na swoim koncie Paola Egonu i Mckenzie Adams, dwa punkty mniej miała Raphaela Folie. Joanna Wołosz rozegrała cały mecz, zdobywając również jeden punkt asem serwisowym. To już trzeci Superpuchar Italii, który zdobyła polska rozgrywająca, wcześniej Wołosz sięgała po to trofeum wraz z drużyną w 2018 i 2019 roku.

finał:
Imoco Volley Conegliano – Unet E-work Busto Arsizio 3:0

(25:16, 25:15, 25:15)

Składy zespołów:
Imoco: De Kruijf (9), Folie (10), Adams (12), Wołosz (1), Sylla (9), Egonu (12), De Gennaro (libero) oraz Caracello, Gicquel (2), Butigan, Gennari i Fahr
Unet: Olivotto (4), Gennari (6), Bonelli (1), Mingardi (9), Stevanović (2), Escamilla, Leonardi (libero) oraz Piccinini, Bulović (1) i Herrera (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved