Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Poznaliśmy wszystkich sześciu uczestników turnieju finałowego

II liga M: Poznaliśmy wszystkich sześciu uczestników turnieju finałowego

fot. SPS Chrobry Głogów

Chrobry Głogów, Sobieski Żagań, SMS PZPS Spała, Legia Warszawa, AZS Częstochowa i Karpaty Krosno – te zespoły powalczą pod koniec kwietnia w turnieju finałowym II ligi mężczyzn o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tylko dwa z nich mają szansę awansować do I ligi, zapowiada się więc niezwykle trudna, ale i emocjonująca batalia. Nieco emocji było też w niedzielnych meczach turniejów półfinałowych, zwłaszcza w Wilczynie i Chełmie.

W pierwszym niedzielnym meczu w Wilczynie gospodarze, którzy mieli na koncie dwie porażki, zmierzyli się z zespołem Sobieskiego Żagań. Siatkarze z Żagania wiedzieli, że wygrywając ten mecz mają szansę na awans do turnieju finałowego, pod warunkiem wygranej Chrobrego z Orłem w ostatnim meczu.Zespół Sobieskiego swoje zadanie wykonał znakomicie. Wilki jedynie w pierwszym secie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalami, ale przegrały do 22. W pozostałych dwóch partiach Sobieski wygrał do 19 i 18, ale z awansu jeszcze cieszyć się nie mógł.

Niepokój żaganian wzmógł pierwszy set niepokonanego dotąd Chrobrego Głogów z Orłem, którego międzyrzeczanie wygrali na przewagi. Potem jednak głogowianie wrócili do swojej dobrej gry, jaką prezentowali od piątku w Wilczynie. Wygrali trzy kolejne sety, wygrywając mecz 3:1 i kończąc turniej z kompletem zwycięstw. A w Żaganiu zapanowała radość, bowiem taki wynik oznaczał drugie miejsce i awans dla Sobieskiego.

Wyniki niedzielnych meczów w Wilczynie:
Wilki Wilczyn – Sobieski Żagań 0:3
(22:25, 19:25, 18:25)
Chrobry Głogów – Orzeł Międzyrzecz 3:1
(29:31, 25:22, 25:18, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Wilczynie


W turnieju w Grodzisku Mazowieckim najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące awansu do turnieju półfinałowego zapadły już w sobotę, tak więc niedzielne mecze były pozbawione nie tyle emocji i walki, co ciężaru gatunkowego. W spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju WKS Wieluń pokonał gospodarzy w trzech setach, ale wynik 3:0 może być nieco mylący, bowiem Sparta w całym meczu walczyła z przeciwnikiem jak równy z równym.

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły, które kwestię awansu rozstrzygnęły już wcześniej. Dwa pierwsze sety padły łupem uczniów SMS-u PZPS Spała, jednak legioniści wrócili do gry i postawili się rywalom w trzeciej partii. Warszawianie nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia w czwartej odsłonie i to SMS PZPS Spała cieszył się z trzeciej wygranej w turnieju.

Wyniki niedzielnych meczów w Grodzisku Maz.:
Sparta Grodzisk Maz. – WKS Wieluń 0:3
(21:25, 22:25, 23:25)
SMS PZPS I Spała – Legia Warszawa 3:1
(25:23, 25:22, 22:25, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Grodzisku Maz.

W pierwszym niedzielnym meczu w Chełmie Karpaty Krosno zmierzyły się z MKS-em Andrychów, który zarówno w piątek jak i w sobotę przełknął gorycz porażki. Krośnianie wygrali wprawdzie pierwszego seta na przewagi, w drugim mieli jednak więcej problemów i to MKS był górą, wyrównując stan meczu. Karpatom udało się jednak wrócić do gry i w kolejnych dwóch setach to zespół z Podkarpacia okazał się lepszy. Wynik 3:1 zapewnił Karpatom awans bez względu na wynik ostatniego spotkania.

W nim gospodarze zmierzyli się z AZS-em Częstochowa i tylko wygrana 3:0 dawała Arce awans kosztem właśnie częstochowian. Mecz rozpoczął się po myśli siatkarzy z Chełma, którzy wygrali pierwszego seta 25:23. W drugiej partii, wygranej do 17, częstochowianie rozstrzygnęli jednak kwestię awansu i emocje się kończyły. AZS wygrał również dwa kolejne sety i całe spotkanie 3:1, kończąc turniej półfinałowy z kompletem zwycięstw.

Wyniki niedzielnych meczów w Chełmie:
AZS Częstochowa – Arka Tempo Chełm 3:1
(23:25, 25:17, 25:22, 25:17)
Karpaty Krosno – MKS Andrychów 3:1
(29:27, 22:25, 25:23, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Chełmie

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę