Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Poznaliśmy wszystkich sześciu uczestników turnieju finałowego

II liga M: Poznaliśmy wszystkich sześciu uczestników turnieju finałowego

Chrobry Głogów, Sobieski Żagań, SMS PZPS Spała, Legia Warszawa, AZS Częstochowa i Karpaty Krosno – te zespoły powalczą pod koniec kwietnia w turnieju finałowym II ligi mężczyzn o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tylko dwa z nich mają szansę awansować do I ligi, zapowiada się więc niezwykle trudna, ale i emocjonująca batalia. Nieco emocji było też w niedzielnych meczach turniejów półfinałowych, zwłaszcza w Wilczynie i Chełmie.

W pierwszym niedzielnym meczu w Wilczynie gospodarze, którzy mieli na koncie dwie porażki, zmierzyli się z zespołem Sobieskiego Żagań. Siatkarze z Żagania wiedzieli, że wygrywając ten mecz mają szansę na awans do turnieju finałowego, pod warunkiem wygranej Chrobrego z Orłem w ostatnim meczu.

Zespół Sobieskiego swoje zadanie wykonał znakomicie. Wilki jedynie w pierwszym secie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalami, ale przegrały do 22. W pozostałych dwóch partiach Sobieski wygrał do 19 i 18, ale z awansu jeszcze cieszyć się nie mógł.

Niepokój żaganian wzmógł pierwszy set niepokonanego dotąd Chrobrego Głogów z Orłem, którego międzyrzeczanie wygrali na przewagi. Potem jednak głogowianie wrócili do swojej dobrej gry, jaką prezentowali od piątku w Wilczynie. Wygrali trzy kolejne sety, wygrywając mecz 3:1 i kończąc turniej z kompletem zwycięstw. A w Żaganiu zapanowała radość, bowiem taki wynik oznaczał drugie miejsce i awans dla Sobieskiego.

Wyniki niedzielnych meczów w Wilczynie:
Wilki Wilczyn – Sobieski Żagań 0:3
(22:25, 19:25, 18:25)
Chrobry Głogów – Orzeł Międzyrzecz 3:1
(29:31, 25:22, 25:18, 25:21)

W turnieju w Grodzisku Mazowieckim najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące awansu do turnieju półfinałowego zapadły już w sobotę, tak więc niedzielne mecze były pozbawione nie tyle emocji i walki, co ciężaru gatunkowego. W spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju WKS Wieluń pokonał gospodarzy w trzech setach, ale wynik 3:0 może być nieco mylący, bowiem Sparta w całym meczu walczyła z przeciwnikiem jak równy z równym.

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły, które kwestię awansu rozstrzygnęły już wcześniej. Dwa pierwsze sety padły łupem uczniów SMS-u PZPS Spała, jednak legioniści wrócili do gry i postawili się rywalom w trzeciej partii. Warszawianie nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia w czwartej odsłonie i to SMS PZPS Spała cieszył się z trzeciej wygranej w turnieju.

Wyniki niedzielnych meczów w Grodzisku Maz.:
Sparta Grodzisk Maz. – WKS Wieluń 0:3
(21:25, 22:25, 23:25)
SMS PZPS I Spała – Legia Warszawa 3:1
(25:23, 25:22, 22:25, 25:20)

Wyniki i tabela turnieju w Grodzisku Maz.

W pierwszym niedzielnym meczu w Chełmie Karpaty Krosno zmierzyły się z MKS-em Andrychów, który zarówno w piątek jak i w sobotę przełknął gorycz porażki. Krośnianie wygrali wprawdzie pierwszego seta na przewagi, w drugim mieli jednak więcej problemów i to MKS był górą, wyrównując stan meczu. Karpatom udało się jednak wrócić do gry i w kolejnych dwóch setach to zespół z Podkarpacia okazał się lepszy. Wynik 3:1 zapewnił Karpatom awans bez względu na wynik ostatniego spotkania.

W nim gospodarze zmierzyli się z AZS-em Częstochowa i tylko wygrana 3:0 dawała Arce awans kosztem właśnie częstochowian. Mecz rozpoczął się po myśli siatkarzy z Chełma, którzy wygrali pierwszego seta 25:23. W drugiej partii, wygranej do 17, częstochowianie rozstrzygnęli jednak kwestię awansu i emocje się kończyły. AZS wygrał również dwa kolejne sety i całe spotkanie 3:1, kończąc turniej półfinałowy z kompletem zwycięstw.