Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czas na play-off i play-out

II liga M: Czas na play-off i play-out

W II lidze mężczyzn rozpoczęła się faza play-off i play-out. W czterech z dwunastu półfinałów, które grane są do trzech zwycięstw po pierwszych meczach mamy remis. W walce o utrzymanie również w większości rywalizacji po pierwszym weekendzie gospodarze prowadzą 2:0.

W półfinałach grupy I obyło się bez niespodzianek. SPS Konspol Słupca starał się przeciwstawić Orłowi Międzyrzecz, jednak w obu spotkaniach zdołał wygrać tylko pierwszego seta. W trzech pozostałych stopniowo inicjatywę przejmowali gospodarze i brakuje im już tylko jednego zwycięstwa do awansu dalej. Stoczniowiec Gdańsk sprawił nieco więcej problemów Wilkom Wilczyn, bowiem po porażce 1:3 w sobotę, w niedzielę zdołał doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak ponownie do głosu doszli siatkarze z Wilczyna, triumfując 15:9, a w całym meczu 3:2.

Ze względu na wycofanie się z rozgrywek Noteci Czarnków STALPRO Błyskawica Szczecin ma zapewnione utrzymanie i zakończyła już rywalizację. W drugiej parze SKS Gorzów Wielkopolski zgodnie z planem dwukrotnie pokonał SMS Police. Oba mecze były jednak dość nierówne. W pierwszym SMS wygrał inauguracyjną partię do 19, by kolejne przegrać do 15, 22 i 10. W drugim pojedynku zespół z Polic prowadził już 2:0, ale w kolejnych odsłonach dwukrotnie uległ do 15, a w ostatnim secie SKS Gorzów Wielkopolski przypieczętował zwycięstwo wynikiem 15:8.

W grupie II  również w półfinałach dwukrotnie wygrywali gospodarze. W starciu Legii z Camperem Wyszków dwa razy padł wynik 3:1. W drugim półfinale Sparcie Grodzisk Mazowiecki wystarczyło sześć setów, by dwa razy pokonać SMS PZPS II Spała. Uczniowie SMS-u w pierwszym spotkaniu prowadzili jednak wyrównaną walkę z rywalami, przegrywając kolejne partie do 23, 25 i 21. Drugi mecz był bardziej jednostronny. Gospodarze wygrywali bowiem do 17, 19 i 24.

Bestios Białystok w walce o utrzymanie starał się postawić Centrum Augustów, jednak w żadnym z meczów nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszym meczu ulegli rywalom 1:3 a w drugim, chociaż prowadzili 2:0, to przegrali 2:3. Znacznie ciekawiej jest w drugiej parze. AZS UWM Olsztyn w pierwszym meczu wygrał po tie-breaku. W drugiego wszedł z wysokiego c, wygrywając 25:12. W kolejnych odsłonach jednak przegrywał z Trójką Międzyrzec Podlaski do 15, 20 i 19, więc w przyszły weekend z pewnością zostaną rozegrane dwa pojedynki.

Chociaż Czarnym Rząśnia nie można odmówić woli walki, to SMS PZPS I Spała jest bliżej awansowania do kolejnej fazy rozgrywek. Uczniowie SMS-u pokonali rywali we własnej hali dwukrotnie 3:1. Również osiem setów odbyło się w rywalizacji MOSiR-u Sieradz z WKS-em Wieluń. Tam jednak stan rywalizacji to 1:1, bowiem w pierwszym meczu po ciekawej rywalizacji wygrali przyjezdni a w drugim lepsi okazali się siatkarze z Sieradza.

Emocji nie brakuje także w rywalizacji play-out. Kasztelan Rozprza przegrał pierwszy mecz we własnej hali 1:3. W niedzielę AZS UMK Toruń nie zdołał jednak pójść za ciosem i po ciekawym meczu, którego dwa sety rozgrywane były na przewagi, uległ gospodarzom 1:3. W starciu Hetmana Włoszczowa z LUKS Dobroń dwukrotnie przyjezdni prowadzili w meczu 2:1, by przegrać 2:3.

Z roli faworyta zdecydowanie wywiązał się Chrobry Głogów. W pierwszym meczu Ziemia Milicka Milicz w żadnym z setów nie zdołała przekroczyć bariery 20 punktów. W drugim spotkaniu inauguracyjna partia padła łupem głogowian dopiero 29:27, jednak w kolejnej Chrobry triumfował do 9. W trzecim secie goście wrócili do gry, ale przegrali do 19. Znacznie ciekawiej przebiega rywalizacja Sobieskiego Żagań z Astrą Nowa Sól. W pierwszym meczu gospodarze wygrali 3:1, ale w drugim nie zaprezentowali się już wystarczająco dobrze i to nowosolanie triumfowali po czterosetowej walce.

W wyjazdowym dwumeczu AZS UZ Zielona Góra nie zdołał skutecznie przeciwstawić się Ikarowi Legnica. Legniczanie oba mecze wygrali dosyć wyraźnie i do utrzymania brakuje im tylko jednego meczu. Do niespodzianki doszło w Oławie. Olavia przegrała bowiem dwukrotnie 1:3 z Volley Jelcz-Laskowice i teraz czeka ją bardzo trudne zadanie, by wrócić do Oławy na piąty mecz.

Po sobotniej porażce 1:3 TKS Tychy w drugim meczu w Andrychowie prowadził 2:0. W trzecim secie dopiero po niesamowitej walce MKS Andrychów zdołał przedłużyć rywalizację. W dwóch kolejnych setach TKS starał się zatrzymać rywali, ale ostatecznie to do gospodarzy należało ostatnie słowo i w tej rywalizacji zespół z Andrychowa prowadzi 2:0. Dobrze walkę w Kętach rozpoczął AZS Częstochowa. Podopieczni trenera Puda wygrali pierwszy mecz 3:1. Dzień później częstochowianie nie zdołali pójść za ciosem. Kęczanin przejął inicjatywę i również po czterech setach przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

AZS Politechnika Opolska mimo bardzo słabego występu w rundzie zasadniczej nie odpuszcza. W pierwszym meczu w Rybniku przegrali co prawda 0:3, ale dwa pierwsze sety rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi. W drugim meczu przyjezdni prowadzili już 2:1, jednak Volley Rybnik zdołał doprowadzić do tie-breaka, którego wygrał wyraźnie. Znacznie mniej emocji było w rywalizacji drugiej pary. AT Jastrzębski Węgiel bez większych problemów dwukrotnie pokonał Start Namysłów.

KKS Kozienice bardzo dobrze rozpoczął półfinałową rywalizację z Arką Tempo Chełm, wyraźnie wygrywając pierwszy mecz (dwa sety do 14 i jeden do 24). W drugim meczu gospodarze słabo rozpoczęli i przegrali pierwszego seta do 13 a drugiego do 20. KKS zdołał jednak przedłużyć rywalizację. Bardzo ciekawe były sety numer cztery i pięć. W czwartej odsłonie gospodarze triumfowali 36:34. Tie-break również rozstrzygnęła walka na przewagi, jednak tym razem więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, wyrównując stan rywalizacji. W drugim półfinale Kapraty Krosno dwukrotnie, bez większych problemów pokonały MOSiR Jasło – 3:0 i 3:1.

W rywalizacji play-out AKS V LO Rzeszów prowadzi już 2:0 ze Spartą Kraków. Krakowianom nie można odmówić woli walki. W pierwszym meczu prowadzili 2:0, ale w kolejnych partiach inicjatywa leżała po stronie gospodarzy i zakończyło się triumfem rzeszowian 3:2. W drugim meczu pierwszą partię Sparta wygrała 28:26, w trzech następnych prym wielki już siatkarze AKS-u. Rywalizacja Błękitnych Ropczyce z GKPS-em Gorlice rozpocznie się dopiero 20 marca.