Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Bez zmian po piętnastej kolejce

II liga M: Bez zmian po piętnastej kolejce

Bez wielkich roszad w czołówce obyło się po piętnastej kolejce w II lidze mężczyzn. Najwięcej niespodziewanych wyników było w szóstej grupie, w której przegrał między innymi lider z Krosna. W pozostałych grupach faworyci wygrywali zgodnie z planem.

Na czele pierwszej grupy wciąż znajduje się Orzeł Międzyrzecz, który na wyjeździe pokonał Stoczniowca Gdańsk. Gospodarze tanio skóry nie sprzedali. Byli blisko nawet doprowadzenia do tie-breaka, ale porażka 1:3 kosztowała ich spadek na trzecie miejsce w tabeli. Na drugie awansowały Wilki Wilczyn, które na wyjeździe wykazały wyższość nad Notecią Czarnków. Wprawdzie mecz się dla nich źle zaczął, ale zdołały wygrać 3:1. Dużo emocji było w meczu Trefla Lębork z Konspolem Słupca. Goście wygrywali już 2:1, ale gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania i triumfować w tie-breaku. Po ważne punkty sięgnęła także Błyskawica Szczecin, która źle zaczęła konfrontację u siebie z Energetykiem Poznań, ale do pracy wzięła się od drugiego seta, a trzy punkty zostały w Szczecinie. Bez niespodzianki obyło się także w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy SKS pokonał w trzech setach SMS Police. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, która zakończyła się batalią na przewagi.

W drugiej grupie nie ma mocnych na Legię Warszawa, która w derbach stolicy okazała się lepsza od MOS Woli. Moment słabości przytrafił się jej w drugiej odsłonie, ale do podziału łupów nie dopuściła. Miejsce w czołówce utrzymała Sparta Grodzisk Mazowiecki, która u siebie pokonała NBestios Białystok. Wprawdzie źle zaczęła mecz, ale zdołała triumfować 3:1. Z kolei Camper Wyszków męczył się na wyjeździe z AZS-em UWM Olsztyn. Po trzech setach zanosiło się nawet na niespodziankę, bo gospodarze prowadzili 2:1, ale goście zdołali odwrócić losy meczu i triumfować w tie-breaku. Jednostronny pojedynek odbył się za to w Spale, gdzie SMS pokonał Trójkę Międzyrzec Podlaski. Spotkanie zakocńczyło się w trzech odsłonach, a goście w żadnej z nich nie przekroczyli bariery 20 oczek. Niedosyt mogą odczuwać siatkarze Metra Warszawa, którzy na wyjeździe prowadzili już 2:0 z Centrum Augustów, ale nie zdołali postawić kropki nad „i” i przegrali po tie-breaku.

W piętnastej kolejce trudną przeprawę miał lider trzeciej grupy, SMS PZPS I Spała, który podzielił się punktami z Lotnikiem Łęczyca. Prowadził już 2:1, ale triumfował dopiero w tie-breaku. Drugą pozycję utrzymała Bzura Ozorków, która prowadziła już 2:0 z Czarnymi Rząśnia, ale w żadnej z kolejnych odsłon nie potrafiła przypieczętować wygranej. W efekcie to goście zwyciężyli 3:2. Tie-breaka rozegrano też w Toruniu, gdzie gospodarze ambitnie walczyli z Hetmanem Włoszczowa. Doprowadzili do podziału łupów, lecz ostatecznie musieli zadowolić się tylko jednym punktem. Niespodzianki nie sprawił LUKS Dobroń, który u siebie przegrał z WKS-em Wieluń. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, w której gospodarze zdobyli 22 oczka. Z kolei jednostronny pojedynek odbył si ę w Rozprzy, gdzie miejscowy Kasztelan musiał uznać wyższość MOSiR-u Sieradz. Przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia, triumfując w trzech odsłonach.

W czwartej grupie nadal na czele jest Chrobry Głogów, który w miniony weekend na wyjeździe wykazał wyższość nad Olavią Oława. Trochę walki było jedynie w drugiej odsłonie, w której gospodarze zdobyli 23 oczka. Trudniejszą przeprawę w Bielawie miał Sobieski Żagań. Przegrał on pierwszego seta z Bielawianką, ale później wrócił do swojej gry i zdołał wywalczyć komplet oczek. AZS Zielona Góra nie postawił się Astrze Nowa Sól. Pojedynek był jednostronnym widowiskiem, a gospodarze w żadnej partii nie dobrnęli nawet do granicy 20 oczek. Ważne zwycięstwo odniósł Ikar Legnica, który u siebie w trzech setach odprawił z kwitkiem Chełmca Wałbrzych. Najwięcej walki było w trzeciej partii, w której gospodarze triumfowali dopiero po walce na przewagi. Z kolei Ziemia Milicka Milicz we własnej hali odprawiła z kwitkiem Volley’a Jelcz-Laskowice. Mimo że dwie pierwsze partie kończyły się dwupunktową przewagą gospodarzy, to małe to pocieszenie dla gości, którzy przegrali 0:3.

W piątej grupie prowadzenie utrzymał Kęczanin Kęty, który nie miał łatwej przeprawy w Rybniku. Przegrał pierwszego seta z Volley’em, ale później wziął się do pracy i triumfował 3:1. Takich problemów nie miał MKS Andrychów, który na wyjeździe pokonał Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Najwięcej walki było w drugim secie, którego gospodarze przegrali po walce na przewagi. Zacięty pojedynek odbył się w Częstochowie, gdzie miejscowy AZS przegrywał już 1:2 z TKS-em Tychy, ale zdołał odwrócić losy spotkania i zwyciężyć w tie-breaku. Do podziału łupów doszło także w Opolu, gdzie miejscowa AZS Politechnika walczyła ze Startem Namysłów. Przegrywała już 1:2, ale ostatecznie uległa rywalom dopiero po pięciu setach. Z kolei do jednostronnego meczu doszło w Będzinie, gdzie rezerwy MKS-u Będzin pokonały Volley’a Miasteczko Śląskie. Przyjezdni nie nawiązali zbyt wyrównanej walki, w żadnym z setów nie przekraczając bariery 20 oczek.

W szóstej grupie prowadzenie utrzymały Karpaty Krosno, ale poniosły one porażkę w Jaśle. Prowadziły już 2:1 z miejscowym MOSiR-em, ale przegrały 2:3. Porażkę poniósł także KKS Kozienice, który na wyjeździe nie sprostał Arce Tempo Chełm. Moment lepszej gry przytrafił się mu w drugiej partii, ale to było za mało, aby doprowadzić choćby do podziału łupów. Do niespodzianki doszło w Ropczycach, gdzie Błękitni pokonali wyżej notowany Extrans Sędziszów Małopolski. Wprawdzie mecz źle się dla nich zaczął, ale wygrali 3:1. Atutu własnego parkietu nie wykorzystał GKPS Gorlice, który przegrał z Hutnikiem Wandą Kraków. Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie, którą gospodarze przegrali dopiero po walce na przewagi. Mniej szczęścia miała druga drużyna z Krakowa, czyli Sparta, która przegrała na wyjeździe z AKS V LO Rzeszów. Dwie partie rozstrzygały się w końcówkach, ale przyjezdnym nie udało się przedłużyć spotkania.