Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W 3. kolejce bez meczów V grupy

II liga M: W 3. kolejce bez meczów V grupy

W większości grup II ligi mężczyzn odwoływane były pojedyncze spotkania. Do nietypowej sytuacji doszło w V grupie, gdzie nie rozegrano żadnego spotkania ze względu na to, że zespoły przebywały na kwarantannie. Do gry po izolacji wrócił Chrobry Głogów.

W grupie I tylko mecz Orła Międzyrzecz z Energetykiem Poznań został przełożony. W pozostałych starciach zespoły zdobywały komplet punktów. GKS Stoczniowiec Gdańsk kontynuuje zwycięską passę, tym razem bez straty seta odprawił Stalpro Błyskawicę Szczecin. Również trzech setów, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, potrzebowali siatkarze MKS-u Steico Noteć Czarnków oraz LUKS Wilków Wilczyn. Wilki to jedyny zespół, który wygrał wyjazdowe spotkanie. Nieco więcej walki było w starciu Trefla Lębork z SKS-em Gorzów Wielkopolski. Po czterech partiach triumfował Trefl, co pozwoliło mu awansować na drugie miejsce w tabeli.

W II grupie również przełożono jeden mecz ze względu na problemy z koronawirusem w Spale. W tej serii najciekawszy mecz rozegrany został w Augustowie, gdzie UKS Centrum podejmował AZS UWM Olsztyn. Goście prowadzili już 2:1 i mieli swoje szanse na zwycięstwo, jednak po niesamowicie emocjonującym czwartym secie, którego gospodarze wygrali 31:29, tie-break rozstrzygnął o zwycięstwie. W piątej odsłonie również walka trwała do końca, ale więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Pozostałe starcia rozstrzygały się w czterech partiach. W poszczególnych meczach zdarzały się zarówno zacięte sety, w których postawa w końcówkach decydowała o zwycięstwie, jak również jednostronne partie. Komplety punktów do swoich kont dopisały Bestios Białystok, Metro Warszawa oraz Legia Warszawa.

III grupa to ponownie jeden przełożony mecz – SMS PZPS I Spała – Czarni Rząśnia. W pozostałych starciach tej grupy wygrywali gospodarze. MOSiR Sieradz chociaż przegrał pierwszego seta do 16, w kolejnych górował nad WKS-em Wieluń. Przyjezdni nie byli w stanie w żadnym z setów zdobyć więcej niż 17 punktów. Cztery partie wystarczyły Bzurze Ozorków do pokonania AZS-u UMK Toruń. Swoje sety gospodarze wygrywali do 20, a jedynie w trzeciej odsłonie goście triumfowali 25:22.  Również w czterech odsłonach rozstrzygnął się mecz MMKS-u Lotnik Łęczyca z Hetmanem Włoszczowa. Dla gości wygrany na przewagi drugi set był pierwszą zdobytą partią w tym sezonie. W pozostałych przyjezdni mimo starań nie zdołali już przeciwstawić się rywalom. Stracony set kosztował Lotnika pozycję lidera tabeli, bowiem 3:0 swój mecz wygrał Arcobaleno Kasztelan Rozprza, który w pokonanym polu zostawił LUKS Dobroń.

W grupie IV ponownie przełożone zostały dwa mecze. Drugie z rzędu zwycięstwo za trzy punkty odniósł MKS Ikar Legnica. Po pokonaniu AZS-u UZ Zielona Góra 3:1 awansował na 1. miejsce w tabeli. Ciekawe starcie miało miejsce w Oławie, gdzie Olavia podejmowała MUKS Ziemię Milicką. Po pierwszym, przegranym na przewagi secie w dwóch kolejnych przyjezdni okazali się lepsi. Nie zdołali jednak postawić kropkę nad i. O zwycięstwie zdecydował grany na przewagi tie-break, który tym razem należał już do siatkarzy z Milicza. Spory ładunek emocjonalny miał „pojedynek królów”, w którym WKS Sobieski-Arena Żagań podejmował SPS Chrobrego Głogów. Dla głogowian był to pierwszy mecz w sezonie, bowiem wcześniej zespół przebywał na kwarantannie. Chrobry prowadził już 2:1, ale gospodarze zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim również nie zabrakło walki, ale po emocjonującej końcówce ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali 17:15 a cały mecz 3:2.

W grupie V żaden mecz nie odbył się w pierwotnym terminie. Wszystko przez koronawiursa. Na kwarantannie przebywali siatkarze UKS-u Kęczanina Kęty. WIE-DRUK MKS-u Będzin, Politechniki Opolskiej Cementownia Odra SA, TS-u Volley Rybnik oraz MKS-u Andrychów.

Tylko jeden mecz nie odbył się w terminie w grupie VI. W trzech starciach 3:0 triumfowali gospodarze. Dość wyraźnie swoje spotkania wygrali Błękitni Ropczyce i Arka Tempo Chełm. Nieco bardziej zacięte były poszczególne sety pojedynku Extrans Sędziszów Małopolski z Hutnikiem-Wanda Kraków, jednak w każdym końcówka należała do Extransu. Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno mimo starań nie zdołała pokonać Enea KKS-u Kozienice. Gospodarze w pierwszym secie przegrali 26:28, w drugim triumfowali już 25:23. W kolejnych odsłonach jednak już nie udało im się przekroczyć bariery 20 punktów i po raz trzeci zespół z Kozienic dopisał do swojego konta trzy punkty.