Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wygrane Sokoła i Nike Węgrów w pierwszym dniu turnieju

II liga K: Wygrane Sokoła i Nike Węgrów w pierwszym dniu turnieju

Pierwsze mecze turnieju półfinałowego II ligi kobiet w Mogilnie przyniosły spore emocje. Gospodynie turnieju, siatkarki Sokoła, po zaciętej walce pokonały 3:2 Marbę Sędziszów Małopolski, a zdaniem obserwatorów był to mecz pomiędzy faworytami do awansu do finału. W drugim spotkaniu siatkarki Nike Węgrów pokonały 3:1 MKS II Kalisz. Dwa ostatnie sety węgrowianki wygrały na przewagi.

Cztery zespoły rozpoczęły w piątek walkę w Mogilnie o dwa miejsca w turnieju finałowym II ligi kobiet. Wcześniej w innym turnieju półfinałowym awans wywalczyły już zespoły LTS Legionovii Legionowo oraz Silesii Volley Mysłowice.

W pierwszym spotkaniu mogileńskiego turnieju gospodynie rywalizowały z Marbą Sędziszów Małopolski. Zespół Marby to tegoroczny beniaminek II ligi kobiet, jednak radzi sobie w tym sezonie nadzwyczaj dobrze. Dwa pierwsze sety padły łupem siatkarek Sokoła, a gdy gospodynie wygrały drugą partię do 17 wydawało się, że będą w stanie zakończyć to spotkanie w trzech setach.

Zespół Marby jednak nie zamierzał się poddawać. Wygrał kolejne dwa sety i doprowadził do remisu. O bardzo ważnym zwycięstwie na inaugurację miał więc przesądzić piąty set. Decydującą partię o wiele lepiej rozpoczęły siatkarki Sokoła, które prowadziły już 6:2, przyjezdne jednak odrobiły straty doprowadzając po chwili do remisu 12:12. Marba miała piłkę meczową przy stanie 14:13, ale przegrała dwie kolejne wymiany. Ostatnie dwie akcje należały do siatkarek Sokoła i Wiktorii Przybyło, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Sokół wygrał 17:15 i całe spotkanie 3:2, udanie otwierając turniej.

W drugim piątkowym meczu Nike Węgrów zmierzyła się z rezerwami ekstraligowego MKS-u Kalisz. W pierwszym secie po dość wyrównanej walce końcówka należała do podopiecznych trenera Marcina Widery i kaliszanki wygrały do 20. W drugiej partii zespół z Węgrowa nie dał się ograć młodym rywalkom i wygrywając 25:21 doprowadził do remisu.

Spore emocje były w końcówce trzeciego seta, w której MKS II prowadził już23:19. Cztery wygrane wymiany z rzędu pozwoliły węgrowiankom na doprowadzenie do remisu, a następnie zespół Nike rozstrzygnął na swoją korzyść końcówkę rozgrywaną na przewagi i objął prowadzenie w meczu. W kolejnej, niezwykle wyrównanej partii, walka punkt za punkt trwała od początku do końca. Ostatnią akcję węgrowianki rozstrzygnęły na swoją korzyść skutecznym blokiem i wygrały tego seta 26:24, a całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Izabela Panufnik.

Sokół Mogilno – Marba Sędziszów Małopolski 3:2
(25:22, 25:17, 18:25, 22:25, 17:15)

Nike Węgrów – MKS II Kalisz 3:1
(20:25, 25:21, 26:24, 26:24)