Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: MKS Kalisz zaskoczył Marbę, druga wygrana Sokoła

II liga K: MKS Kalisz zaskoczył Marbę, druga wygrana Sokoła

Po drugim dniu turnieju półfinałowego II ligi kobiet w Mogilnie wciąż nie wiemy, kto awansuje do finału. Najbliżej osiągnięcia tego celu są siatkarki Sokoła. Gospodynie pokonały w sobotę 3:1 Nike Węgrów i mają już dwie wygrane na koncie. Sporą niespodziankę sprawiły młode siatkarki MKS-u II Kalisz, które w trzech setach odprawiły Marbę Sędziszów Małopolski. Przed niedzielnymi spotkaniami wszystkie zespoły mają jeszcze szanse na awans.

W pierwszym sobotnim meczu drużyna Marby Sędziszów Małopolski, która w piątek po zaciętej walce przegrała 2:3 z gospodyniami, zmierzyła się z MKS-em II Kalisz. W pierwszym, bardzo wyrównanym secie, podopieczne trenera Marcina Widery w końcówce uzyskały niewielką przewagę, której nie dały sobie odebrać już do końca seta, wygrywając 25:22.

Idąc za ciosem w drugiej partii kaliszanki prowadziły już 17:11, ale proste błędy i lepsza gra rywalek spowodowały, że tę przewagę utraciły. W końcówce to jednak one zachowały więcej zimnej krwi i po wygranej 25:23 prowadziły już w całym spotkaniu 2-0. MKS również w trzeciej partii grał nieźle, i choć wynik oscylował wokół remisu, to jednak kaliszanki cały czas były o krok przed rywalkami. W końcówce miały piłkę meczową przy stanie 24:22, sędziszowianki jeszcze się wybroniły, ale kolejna akcja należała już do młodych zawodniczek z Kalisza. MKS II zapisał na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju półfinałowym, a Marba ma na koncie dwie porażki.

W drugim sobotnim meczu Sokół Mogilno rywalizował z Nike Węgrów. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze mecze. Węgrowianki w pierwszym secie nieco zaskoczył zespół gospodyń i wygrały dość pewnie do 20, obejmując prowadzenie w meczu. W drugiej partii zespół Sokoła odskoczył rywalkom (18:12), a potem w końcówce nie dał im żadnych szans, wygrywając wysoko do 13.

Siatkarki Sokoła dominowały również w trzecim secie. Systematycznie powiększały swoją przewagę, grając coraz swobodniej i bezwzględnie wykorzystując błędy węgrowianek. W efekcie gospodynie wygrały tego seta 25:17 i to one wyszły na prowadzenie 2-1. Czwarta partia to już prawdziwy pogrom. Sokół prowadził 14:6, potem 20:9 i było już jasne, że nie wypuści wygranej z rąk. Podopieczne trenera Michała Muszyńskiego wygrały 25:13 i cały mecz 3-1, zapisując na swoim koncie drugie zwycięstwo w tym turnieju. W niedzielę zmierzą się z MKS-em II Kalisz, a Nike powalczy z Marbą Sędziszów Małopolski.