Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS AWF Warszawa i BAS Białystok z awansem do I ligi

II liga K: AZS AWF Warszawa i BAS Białystok z awansem do I ligi

fot. BAS Białystok

Drugi dzień rozgrywanego w Białymstoku turnieju finałowego II ligi kobiet przyniósł już wszystkie rozstrzygnięcia. Siatkarki AZS-u AWF Warszawa oraz BAS-u Białystok pewnie wygrały swoje sobotnie mecze i mogły cieszyć się z awansu do wyższej ligi. Warszawianki pokonały TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, zaś ekipa z Białegostoku równie łatwo uporała się z  MKS Sokół Mogilno.

Zawodniczki z Białegostoku i Warszawy pewnie wygrały swoje piątkowe mecze i w sobotę stanęły przed szansą zapewnienia sobie awansu. Były faworytkami swoich meczów i nie zawiodły. Najpierw na boisko wybiegły AZS AWF Warszawa i TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski. Stołeczne już od samego początku przejęły inicjatywę na boisku, rywalki nie miały praktycznie nic do powiedzenia, zwłaszcza w drugim secie. Warszawianki przeważały w każdym elemencie, w ataku miały 41% skuteczności, zaś ekipa z Tomaszowa zaledwie 25%. W asach serwisowych było 7:1 zaś w bloku 9:3.MVP: Aleksandra Ryglewicz

Tomasovia Tomaszów Lub. – AZS AWF Warszawa 0:3
(17:25, 9:25, 17:25)

Składy zespołów:
TKS Tomasovia: Ciurko (4), Magierowska (4), Orzyłowska (1), Chwała (8), Kaniewska (1), Rodak (2), Machniewicz (libero) oraz Świerkosz (4), Lubas (1), Staworzyńska (2)
AZS AWF: Ryglewicz (16), Lesiak (16), Krzysztoń (4), Kowalczyk (8), Kierlewicz (5), Waszyńska (12), Kosobucka (libero) oraz Bator (libero)

Podobnie jednostronny przebieg miał drugi mecz dnia, w którym gospodynie turnieju – BAS Białystok mierzyły się z Sokołem Mogilno. Siatkarki z Białegostoku przez cały mecz zachowywały koncentrację, grały równo i pewnie. Nie pozwoliły rywalkom nawet przez moment pomyśleć o zwycięstwie w pełni dominując na boisku pod każdym względem. Miały prawie dwukrotnie wyższą skuteczność w ataku (46% przy 26% rywalek). W asach serwisowych było 9:5, ale ogromną bronią gospodyń okazał się blok, w którym było aż 16:0.

MVP: Barbara Sokolińska

BAS Białystok – Sokół Mogilno 3:0
(25:12, 25:10, 25:15)

Składy zespołów:
BAS: Woźniak (4), Iber (11), Gronostajska (12), Mancha (3), Sokolińska (13), Pisarczyk (12), Michalewicz (libero) oraz Brukarz i Szymańska
Sokół: Przybyło (2), Góźdż (1), Kozłowska (8), Mazurczak (8), Karolczyk (1), Pilarczyk (5), Łuczak (libero) oraz Koziorowska (libero), Adamowicz, Łuczyszyn (2), Antczak (2), Radzewicz

Zobacz również: 
Wyniki turnieju finałowego II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę