Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W meczu spadkowiczów lepszy MCKiS

I liga M: W meczu spadkowiczów lepszy MCKiS

fot. Andrzej Pokuta - tauron1liga.pl

Na pożegnanie się z I ligą MCKiS Jaworzno wygrał 3:0 z BAS-em Białystok. Tym samym jaworznianie odnieśli 4. zwycięstwo w sezonie. MVP ostatniego pojedynku został wybrany Jakub Grzegolec, który zdobył 13 punktów.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy po ataku Adriana Kacperkiewicza mieli trzy punkty przewagi – 4:1. W kolejnych akcjach BAS przeplatał błędy w zagrywce ze skutecznymi zagraniami na siatce (4:7). Z czasem zaczął punktować Karol Borończyk a po dwóch błędach Lesiuka w ataku na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Seria przy zagrywkach Borończyka trwała i po kontrataku Jakuba Grzegolca o czas poprosił trener Łuka (12:11). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka a wynik oscylował wokół remisu. W dalszej fazie seta żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi. Goście nie pomagali sobie często popełniając błędy. Sytuacja zmieniła się dopiero w końcówce. BAS grał cierpliwiej na siatce, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Parkitny (20:23). Passę białostoczan przerwał dopiero błąd w polu zagrywki Jakuba Abramowicza. Chociaż po ataku Kacperkiewicza BAS miał piłkę setową, nie wykorzystał jej. Błąd Lesiuka i blok na Stanisławajtysie dały zwycięstwo MCKiS-owi.W drugiej odsłonie na nowo rozgorzała ciekawa walka. Skutecznie atakował Kacper Wnuk (4:6). Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu a na prowadzeniu pozostawali białostoczanie. Po bloku na Szwedzie było 11:8 dla BAS-u. Pomyłki białostoczan i blok MCKiS-u doprowadziły do wyrównania a o czas poprosił trener Łuka (11:11). Po przerwie Szwed popsuł zagrywkę. W dalszej fazie seta wynik był wyrównany. Dobrze punktował Jakub Grzegolec (20:18). Po błędzie Wnuka dystans zwiększył się do trzech punktów a drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec BAS-u. Mimo roszad w składzie białostoczanie nie byli w stanie odwrócić biegu seta. Atak Wojciecha Szweda dał serię piłek setowych MCKiS-owi a już pierwszą z nich po kontrataku wykorzystał Grzegolec.

Początek trzeciego seta był zacięty, dopiero po bloku na Wnuku MCKiS wyszedł na prowadzenie 8:6. Skutecznie na siatce grał Paweł Żeliński, przy stanie 11:8 przerwę wykorzystał Piotr Łuka. W dalszej fazie seta obie drużyny zaczęły się mylić zarówno w polu zagrywki jak i ataku (14:13). Po ataku z przechodzącej piłki Oskara Wojtaszkiewicza jaworznianie odbudowali przewagę a o drugi czas poprosił szkoleniowiec BAS-u (16:13). Po przerwie z drugiej piłki zapunktował Michał Witkoś. W szeregach zespołu z Białegostoku mnożyły się błędy, niemoc przerwał dopiero atakiem Wnuk (20:15). Również jaworznianie zaczęli się mylić, po złym odbiciu Szweda czas wykorzystał jeszcze trener Parkitny (23:19). Ostatnie punkty dla MCKiS-u padły po atakach Grzegolca.

MVP: Jakub Grzegolec

MCKiS Jaworzno – BAS Białystok 3:0
(26:24, 25:19, 25:21)

Składy zespołów:
MCKiS: Wojtaszkiewicz (1), Borończyk (7), Grzegolec (13), Żeliński (8), Pietras (4), Szwed (8), Janicki (libero) oraz Ledwoń (libero)
BAS: Stanisławajtys (6), Jankiewicz (1), Abramowicz (1), Lesiuk (5), Wnuk (13), Kacperkiewicz (13), Ostaszewski (libero) oraz Podborączyński (libero), Bączek (1), Kudraszou, Tokajuk (1), Roszkowski, Witkoś (1) i Laskowski (3)

Zobacz również:
Wynik i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę