Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga KL: Niespodzianka w Szczyrku, SMS lepszy od beniaminka

I liga KL: Niespodzianka w Szczyrku, SMS lepszy od beniaminka

Świetnie spisujący się do tej pory  MKS COPCO Imielin przegrał pierwsze spotkanie w sezonie. Co ciekawe, beniaminek I ligi kobiet poniósł porażkę w Szczyrku z SMS-em, dla którego jest to dopiero pierwsza wygrana w tym sezonie.

Cztery wygrane i porażka – tak po piątej kolejce spotkań I ligi kobiet prezentuje się wynik beniaminka rozgrywek. MKS nie utrzymał dobrej passy, zaliczając słabszy mecz i przegrywając z młodymi uczennicami SMS-u w Szczyrku. Dla nich jest to niezwykle ważne starcie, gdyż otworzyło worek z wygranymi w tym sezonie. Porażka sprawiła, że siatkarki MKS-u spadły z pozycji wicelidera na trzecią lokatę w tabeli. Natomiast SMS odbił się od dna i znacznie awansował.

Mocne otwarcie

Młode siatkarki ze Szczyrku dość szybko złapały rytm i zaczęły budować przewagę (7:4). Beniaminek nie mógł odnaleźć się na boisku, grał trochę niedokładnie i pomagał rywalkom zwiększać dystans. SMS prowadził już 14:8, ale w pewnym momencie złapał przestój. Przyjezdne z Imielina zaczęły wykorzystywać swoje szanse. Natomiast uczennice ze Szczyrku nie mogły skończyć akcji. MKS zbliżył się na dwa punkty (15:17), ale nie zdołał bardziej zagrozić przeciwniczkom. Te znowu odskoczyły i wygrały seta.

Nie pozwoliły wygrać seta

Na początku kolejnej odsłony SMS próbował znowu odskoczyć, rywalki goniły wynik. Miejscowy wypracowały czteropunktową nadwyżkę znowu, a chwilę później był remis 9:9. Obie ekipy grały zrywami. Gdy grę ustabilizowały siatkarki MKS COPCO Imielin, na dłuższy czas przejęły inicjatywę. Prowadziły już 14:11, ale w kolejnych akcjach straciły przewagę. SMS poszedł za ciosem i od razu też w serii wysunął się na prowadzenie 20:18, którego nie oddał już do końca.

Miejsce rozpoczęły po przerwie z wysokiego „c”, MKS zupełnie sobie nie radził. Choć momentami gra szła punkt za punkt, to SMS dokładał co jakiś czas kolejne punkty do przewagi (16:8). Zespół z Imielina nie był już w stanie mocniej zagrozić przeciwniczkom i musiał uznać ich wyższość w trzech setach.

SMS PZPS Szczyrk – MKS COPCO Imielin 3:0
(25:20, 25:22, 25:18)

SMS: Milewska (10), Ornoch (11), Moszynska (6), Siuda, Robińska (17), Brzoza (8), Drosdowska (libero)oraz Mulka, Nadera (5), Suska (libero)
MKS: Mackiewicz (11), Mroczek (6), Wardęga (9), Pustelnik (9), Śmietana (1), Paroń (6), Bodzęta (libero)oraz Łebek (1), Zawadzka (libero)