Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo Sokoła w Szczyrku po pięciosetowej walce

I liga K: Zwycięstwo Sokoła w Szczyrku po pięciosetowej walce

To był jeden z najdłuższych w tym sezonie meczów siatkarek SMS PZPS Szczyrk. Rywalizacja domowa z zawodniczkami Sokoła Mogilno miała też odmienne oblicza. Po dwóch setach gospodynie prowadziły 2-0 i wydawało się, że Sokół wyjedzie ze Szczyrku bez punktów. W kolejnych setach triumfowały jednak przyjezdne i wyjechały do Mogilna z wygraną i dwoma punktami.

25:21 – dokładnie takim samym wynikiem zakończyły się sety pierwszy i drugi sobotniego spotkania, po których zanosiło się na wartościową wygraną młodej drużyny SMS-u. – Kontrolowaliśmy przebieg meczu i wiele wskazywało na to, że tak będzie dalej. Przeciwniczki zaczęły jednak lepiej spisywać się w obronie, przez co zdobywanie punktów przychodziło nam już z większym trudem – zauważa trenerka w zespole SMS PZPS Joanna Staniucha-Szczurek.

Przyjezdne z Mogilna zarówno w odsłonie trzeciej, jak i czwartej triumfowały, choć tuż przed dotarciem do tie-breaka obu ekip zanosiło się na skuteczny pościg gospodyń. W decydującym secie zmiana stron nastąpiła przy prowadzeniu rywalek 8:4, którego mimo ambitnej walki uczennic ze Szczyrku nie wypuściły z rąk. W zwycięskiej drużynie wyróżniły się w tym meczu Sandra Szczygioł (22 pkt.) oraz Weronika Fojucik (19 pkt.).

Mecz zakończył się ostatecznie domową porażką 2:3, co mając na względzie przewagę we wstępnej jego fazie stanowi cenne doświadczenie dla podopiecznych SMS. – Wygrywamy czasem wręcz niemożliwe do wygrania akcje, a później proste błędy nas deprymują i pogrążają. Nad tym musimy solidnie popracować, bo waleczności i chęci odniesienia zwycięstwa odmówić dziewczynom nie można – dodaje Staniucha-Szczurek. W szeregach SMS PZPS najwięcej punktów zdobyła Zofia Brzoza, która zaliczyła 25 „oczek”. 17 dołożyła Patrycja Łagida, a 15 Iga Marszałkowicz, która miała na koncie aż 8 skutecznych bloków.

SMS PZPS Szczyrk – MKS Sokół Mogilno 2:3
(25:21, 25:21, 20:25, 23:25, 9:15)

SMS: Marszałkowicz (14), Milewska (6), Dombrowska (2), Łagida (17), Walczak, Brzoza (26), Suska (libero) oraz Mulka, Pietrzak, Moszyńska (1) i Nadera (10)
Sokół: Przybyło (14), Stroiwąs (10), Kohut (2), Jóźwiak (2), Fojucik (19), Szczygioł (22), Koziorowska (libero) oraz Mazurczak, Piszcz i Pawlak (5)