Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W derbach Mazowsza lepsza Nike, Legionovia z porażką

I liga K: W derbach Mazowsza lepsza Nike, Legionovia z porażką

W derbowym spotkaniu pomiędzy Nike a Legionovia lepsze okazały się siatkarki z Węgrowa, które wygrały 3:0 z lokalnym rywalem z Legionowa. Było to szóste zwycięstwo z rzędu ekipy z Węgrowa. Tym samym zrewanżowała się ona swoim rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie. podopieczne trenera Roberta Kupisza są coraz bliższe gry w fazie play-off.

W pierwszej partii do stanu po 7 trwała wyrównana gra na boisku. Następnie swoją przewagę na boisku zaznaczyła ekipa gości, prowadziła 13:10, asem serwisowym popisała się Maja Daca. Kilka chwil później przyjezdne prowadziły 17:13, gospodynie popełniły błędy własne. Grę przerwał trener gospodyń Robert Kupisz. Lepiej prezentowały się przyjezdne, które utrzymały przewagę do stanu 20:16. Wówczas nastąpił  przestój ekipy z Legionowa. Do ataków zerwały się węgrowianki. Ciężar gry na siebie wzięła Jagoda Michałek oraz Monika Głodzińska. Przy stanie 23:21 przejęły inicjatywę na boisku zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrały pierwszą odsłonę meczu. Joanna Waszyńska atakiem zamknęła tę część meczu.

zrywy z obu stron

W drugim secie meczu gra falowała, Nike zbudowała sobie trzypunktową przewagę (10:7), w polu zagrywki dobrze spisała się Karolina Hochołowska, w ataku punktowała Monika Głodzińska. Ta przewaga nie utrzymała się zbyt długo, przy serii zagrywek Katarzyny Bagrowskiej doszło do remisu po 11. Do stanu po 13 trwała zacięta walka, po czym węgrowianki odskoczyły na trzy punkty, (17:14). Był to przełomowy moment tej części gry. Przyjezdne zbliżyły się na jeden punkt do swoich rywalek w końcówce, przegrywały 20:21, w bloku punktowała Maja Mikołajczyk. Na więcej nie było ich stać, końcówka seta po raz kolejny należała do Nike. Ekipa z Węgrowa wygrała 25:21.

kropka nad „i”

W ostatniej odsłonie meczu gra niczym specjalnym nie różniła się od dwóch poprzednich. Obie ekipy naprzemiennie zdobywały prowadzenie, po czym traciły je na rzecz swoich rywalek. Najpierw na prowadzenie wysunęła się Nike (4:2), potem Legionovia (10:8). Gra po raz kolejny falowała. Przy stanie 21:19 Legionovia po raz kolejny stanęła w miejscu. Serią trudnych zagrywek popisała się Karolina Hochołowska. Przyjezdne miały bardzo duże problemy z przyjęciem straciły sześć punktów z rzędu, przegrały seta oraz cały mecz 0:3.

MVP: Weronika Dutkiewicz

Nike Węgrów – Legionovia Legionowo 3:0
(25:23, 25:21, 25:21)

Nike: Hochołowska (7), Michałek (7), Surlit (7), Godlewska (7), Waszyńska (18), Jankowska (3), Dutkiewicz (libero) oraz Głodzińska (6), Orzyłowska (1)), Duda (20), Dąbrowska (2), Górecka (1), Daca (5), Łuszczyńska (libero) oraz Mikołajczyk (2), Jaworska-Nowak, Gajewska (1), Milun (1)