Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Legionowie, trzy punkty pojechały do Imielina

I liga K: Niespodzianka w Legionowie, trzy punkty pojechały do Imielina

Do niespodzianki doszło w meczu zamykającym trzecią kolejkę gier w I lidze kobiet. Legionovia przegrała z beniaminkiem z Imielina. Rozpędzone siatkarki z południa Polski zostały wiceliderem tabeli, mają tyle samo punktów co pierwszy Sokół Mogilno. Legionovia zajmuje ósme miejsce.

Początek seta był wyrównany, a gra toczyła się punkt za punkt. Następnie zespół gości dzięki dobrej zagrywce odskoczył swoim rywalkom na cztery punkty i prowadził 9:5. Gospodynie zdołały wyrównać stan rywalizacji na 13:13, po czym przytrafił im się przestój, przegrywały 13:16. Zespół z Imielina bardzo dobrze grał w bloku, kontrataki zamieniał w punkty, powiększył więc przewagę do pięciu punktów (20:15). Zespół z Mazowsza nie potrafił zniwelować strat i przegrał inauguracyjną partię spotkania.

W miarę wyrównana gra trwała do stanu po 6. Następnie zarysowała się przewaga MKS-u, który lepiej zagrał w obronie oraz w polu zagrywki. Przy serii serwisów Sandry Łebek było 11:6. Legionovia zniwelowała straty do dwóch punktów, grę przerwał trener Rafał Kalinowski. Przewaga jego ekipy zmalała do dwóch punktów (13:11). Był to chwilowy zryw gospodyń. Ton wydarzeniom na boisku nadawały bowiem przyjezdne. Ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (20:14). Ostatecznie ekipa z Imielina wygrał tę część meczu w stosunku 25:21 i była o krok od zgarnięcia kompletu punktów.

W ostatniej partii spotkania zarysowała się bardzo duża przewaga zespołu beniaminka. W polu zagrywki popis gry dała Patrycja Wardęga. Przy jej serii zagrywek było 11:5. Gospodynie nie miały siatkarskich argumentów aby przeciwstawić się swoim rywalkom. Trudności w przyjęciu oraz nieskończone ataki sprawiły, że przy stanie 15:8 o drugą przerwę poprosił ich trener. Chwilowy zryw miejscowej ekipy na niewiele się zdał, a przyjezdne szybko powróciły do swojego rytmu gry. W ataku dobrze spisała się Patrycja Wardęga i było 17:12 dla ekipy z Imielina. As serwisowy Dacy wlał jeszcze nadzieję w serca kibiców z Mazowsza, Legionovia przegrywała 17:19. Duża dyscyplina taktyczna i trudna zagrywka w ekipie gości sprawiły, że beniaminek wygrał tego seta oraz cały mecz. Atak Natalii Pustelnik zakończył to starcie.

MVP: Sandra Łebek

LTS Legionovia Legionowo – MKS Copco Imielin 0:3
(19:25, 21:25, 19:25)

Legionovia: Milun (1), Szmelter (4), Bagrowska (17), Duda (9), Diana Dąbrowska (2), Górecka (1), Łuszczyńska (libero) oraz Daca (7), Mikołajczyk, Łabanoska, Gajewska (2), Jaworska-Nowak
MKS : Łebek (2), Mackiewicz (9), Mroczek (8), Pustelnik (13), Wardęga (9), Paroń (9), Zawadzka (libero) oraz Bodzęta (libero) oraz Burzawa (5)