Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Drugie zwycięstwo Sokoła Mogilno

I Liga K: Drugie zwycięstwo Sokoła Mogilno

W drugiej rundzie I Ligi Kobiet ENEA Energetyk Poznań podjął zespół Sokół & Hagric Mogilno. Gospodynie spotkania walczyły do samego końca, jednak mogilnianki miały widoczną przewagę i to one ostatecznie mogły cieszyć się z wygranej w trzech setach i za pełną pulę punktów.

Dobry start Mogilna

Mecz bardzo dobrze rozpoczęły mogilnianki. Szybko wypracowały przewagę, a po ataku Wiktorii Przybyło prowadziły 8:2. Gospodynie spotkania starały się gonić wynik. Punktowały Zofia Sobanty, Amelia Senica oraz Wiktoria Niwald, jednak wyrównanie wyniku nie było łatwe. Poznaniankom udało się doprowadzić do wyrównania dopiero w końcówce spotkania i po punktowym bloku Nogaj/Niwald było 19:19. Od tego momentu gra wyrównała się, ale inauguracyjną partię na swoim koncie zapisał Sokół (23:25).

Drugiego seta od niewielkiego prowadzenia zaczęły siatkarki Energetyka. Szybko jednak przyjezdne doprowadziły do remisu i było po 6. Drużyny przez pewien czas grały na podobnym poziomie, a wynik oscylował wokół remisu. W drugiej połowie odsłony na prowadzenie wysunęły się zawodniczki z Mogilna. Najpierw skuteczną akcją popisała się Martyna Szczepuła, a następnie swój punkt dołożyła Sandra Świętoń i tablica wyników wskazała wynik 19:14. Gospodynie spotkania do samego końca walczyły, jednak nie zdołały powstrzymać rywalek. Drugiego seta zamknęła atakiem Szczepuła (25:20).

Walka do końca

Kolejna odsłona od początku była bardziej wyrównana. Pierwsze na trzypunktowe prowadzenie wyszły poznanianki (9:6). Udało im się utrzymać na przodzie przez kilka następnych akcji. Mogilnianki nie miały zamiaru się poddawać i cały czas walczyły o wyrównanie. Do remisu udało im się doprowadzić po bloku Weroniki Fojucik (16:16). Gra ponownie wyrównała się, a końcówka spotkania była niezwykle zacięta. Niestety poznaniankom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i musiały uznać wyższość gości. Siatkarki z Sokoła Mogilno wygrały mecz, a ostatni punkt zdobyła Świętoń.

MVP: Martyna Szczepuła

ENEA Energetyk Poznań – Sokół & Hagric Mogilno 0:3
(23:25, 20:25, 23:25)

Energetyk: Ziółkowska, Regulska (5), Sobanty (8), Senica (10), Niwald (14), Nastawska (6), Stryjak (libero) oaz Pietrzak, Witczak (libero)
Sokół: Przybyło (8), Nowak (3), Szczepańska (3), Świętoń (14), Szczepuła (20), Brzoska (12), Rafałko (libero)