Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Łomacz: W reprezentacji różnica wieku się zaciera

Grzegorz Łomacz: W reprezentacji różnica wieku się zaciera

fot. Klaudia Piwowarczyk

– To był zawodnik światowego topu. Ma ogromne doświadczenie. Tych wskazówek nie ma od niego wiele, jednak są bardzo trafne. Współpraca jest świetna – mówi Grzegorz Łomacz o pracy pod wodzą trenera Nikoli Grbicia. 

Grzegorz Łomacz jest w reprezentacji zawodnikiem z największym doświadczeniem i stażem. Przyznał, że nie liczy, który to jego sezon w kadrze, a różnica wieku pomiędzy poszczególnymi siatkarzami zaciera się.Trochę czuję się tu już weteranem, bo przyjeżdżają chłopaki z rocznika 2000 i młodsi. Różnica wieku jest już dość duża, ale w reprezentacji wiek się zaciera, bo wszyscy czujemy się jak w dobrej rodzinie – ocenił rozrywający. Grzegorz Łomacz dodał, że swoim doświadczeniem chce pomóc kolegom nie tylko sportowo, ale nie chce wcielać się w rolę mentora.

Poza Łomaczem w grupie doświadczonych zawodników jest również Mateusz Bieniek. – To już mój dziesiąty z rzędu sezon w kadrze. Do Spały przyjechałem pełen energii, bo bardzo lubię tu być i nie pamiętam też kiedy miałem tak długie wakacje – przyznał środkowy. Dla Bieńka współpraca z trenerem Grbiciem nie jest niczym nowym. – Znam jego styl i system pracy. Już pierwszego dnia zgrupowania zwracał uwagę, żeby być skupionym na każdym treningu i każdym powtórzeniu ćwiczenia.

Reprezentacja Polski do 24 maja planuje trenować w Spale, a następnie wyjedzie do Katowic i Sosnowca, gdzie zagra dwumecz z Niemcami. 28 maja biało-czerwoni udadzą się do Japonii. Tam 7 czerwca rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów. W sezonie reprezentacyjnym naszą kadrę czeka turniej finałowy VNL w Gdańsku, mistrzostwa Europy oraz kwalifikacje do igrzysk. – Patrząc na to, jak zmieniły się zasady punktowania i rankingu FIVB, każdy mecz w tym sezonie będzie bardzo istotny. Nie można pozwolić sobie na wpadki, bo one mogą sporo kosztować. Od początku musimy być w formie i po prostu wygrywać – zakończył Mateusz Bieniek.

źródło: dzienniksport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę