Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Generali Supreme Chonburi mistrzem Tajlandii

Generali Supreme Chonburi mistrzem Tajlandii

fot. lsk.pls.pl

Pandemia koronawirusa spowodowała w wielu krajach przedwczesne zakończenie rozgrywek. Walkę o mistrzostwo wznowiono między innymi w Tajlandii. Aby wyłonić zwycięzcę w sezonie 2019/2020 zdecydowano się rozegrać turniej. W rozgrywkach pań mistrzostwo zapewniła sobie drużyna Generali Supreme Chonburi-E.Tech.

W drugiej połowie lipca władze ligi tajlandzkiej zdecydowały się wznowić walkę o czempionat kraju. Według nowych zasad zarówno w lidze żeńskiej, jak i męskiej, mistrza miał wyłonić turniej Final Four. Wszystkie mecze rozgrywane są w Bangkoku z zachowaniem środków ostrożności. Wprowadzono między innymi zasadę, że osoby na ławce rezerwowych muszą być oddzielone od siebie plastikowymi ściankami, a każda z nich musi mieć na twarzy maseczkę.Wśród kobiet o tytuł mistrza Tajlandii zmierzyły się zespoły Generali Supreme Chonburi-E.Tech, Khonkaen Star VC, Nakhon Ratchasima The Mall VC i 3BB Nakornnon.

Turniej zdominował zespół Generali Supreme Chonburi-E.Tech, który jeszcze przed końcem turnieju zapewnił sobie tytuł mistrzowski, Jest to trzeci triumf tej drużyny w historii (2017, 2018, 2020).  Tytuł MVP zdobyła zawodniczka tego zespołu, reprezentantka kraju, środkowa Pleumjit Thinkaow.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved