Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Gdynia jako pierwsza ugości gwiazdy

Gdynia jako pierwsza ugości gwiazdy

fot. archiwum

– Od pięciu lat marzyłem o zorganizowaniu takiej imprezy. Niektórzy gdy słyszeli, pukali się w czoło, ale dopiąłem swego. W piątek i niedzielę zobaczymy wielkie gwiazdy światowej i polskiej siatkówki. Najpierw zaprezentują się w Gdyni, a następnie w katowickim Spodku – mówi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak. Jest on również szefem Fundacji Alei Gwiazd Siatkówki, która jest organizatorem tych imprez.

 Mecze siatkarskich gwiazd Polska – Reszta świata będą również pożegnaniem Pawła Zagumnego. – Lepszego miejsca i okazji do tego przedsięwzięcia nie będzie – powiedział mistrz świata i Europy, który w biało-czerwonych barwach wystąpił 427 razy. – Zobaczymy zawodników, których jako młody chłopak podziwiałem i przeciwko którym grałem. Wierzę, że będzie to niezapomniane przeżycie – dla kibiców i dla mnie – dodał.

W piątek gospodarzem meczu gwiazd będzie Gdynia, do której w przeciwieństwie do pobliskiego Gdańska czasem tylko zawitała wielka siatkówka. W 2013 roku rozegrane zostały tam niektóre mecze mistrzostw Europy. Swoje wielkie umiejętności zaprezentowali m.in. przyszli złoci medaliści – Rosjanie. Z gościnności Gdynia Arena korzystał także LOTOS Trefl Gdańsk, rozgrywając tu mecze zarówno PlusLigi, jak i spotkanie przeciwko Modenie w Lidze Mistrzów. W trakcie wspomnianych mistrzostw Europy 2013 odbył się mecz z udziałem naszych „Złotek”.

W piątek w Gdyni (początek 16.30) rozegrany zostanie mecz LOTOSU Trefla z Calzedonią Weroną. Po nim na parkiet wybiegną gwiazdy reprezentacji Polski i światowej siatkówki.

Udział zapowiedzieli m.in. bracia Andrzej i Krzysztof Stelmachowie, Marcin Prus, Łukasz Kadziewicz, Paweł Papke i… Małgorzata Glinka. Po drugiej stronie siatki w zespole, który organizuje Andrea Anastasi, ujrzymy m.in. słynnego Brazylijczyka Gibę, Andreę Gardiniego, braci Nikolę i Władimira Grbiciów czy Stephane’a Antigę. Zapowiada się zatem fantastyczna gratka dla miłośników siatkówki.

O 15.30 rozpoczną się spotkania gwiazd z kibicami.

Podczas pobytu w Gdyni zawodnicy drużyny gwiazd odwiedzą miejsca wybrane: szkoły, szpitale, kluby, i sekcje dziecięce i młodzieżowe, kluby żeglarskie itp. Spotkają się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, by promować sport oraz zdrowy tryb życia.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved