Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Finał II ligi K: Sokół i Nike z wygranymi pierwszego dnia

Finał II ligi K: Sokół i Nike z wygranymi pierwszego dnia

W Mogilnie rozpoczął się turniej finałowy II ligi kobiet w Mogilnie. Z czterech drużyn uczestniczących w turnieju dwie wywalczą awans do wyższej ligi. Pierwszego dnia uważane za faworytki siatkarki Sokoła Mogilno w trzech setach pokonały LTS Legionovię Legionowo. Dużo więcej emocji było w drugim piątkowym spotkaniu, w którym Nike prowadziła już 2:0 z Silesią Volley, ale mysłowiczanki doprowadził do remisu. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się zespół z Węgrowa.

W pierwszym meczu turnieju finałowego II ligi kobiet siatkarki Sokoła Mogilno zmierzyły się z LTS Legionovią. Dwa pierwsze sety tego spotkania to zdecydowana dominacja gospodyń i bardzo wyraźne wygrane mogilnianek do 15 i 17.

Dużo ciekawiej było w secie trzecim, w którym to młode legionowianki cały czas miały kilkupunktową przewagę. W końcówce jednak ją utraciły i pozwoliły Sokołowi doprowadzić do wyrównania 24:24. W walce na przewagi gospodynie pokazały doświadczenie i zachowały więcej zimnej krwi, wygrywając tego seta 27:25 i całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Monika Łuczak.

W drugim meczu turnieju Nike Węgrów walczyła z Silesią Volley Mysłowice. Po wyrównanym początku pierwszego seta (8:8) zespół ze Śląska nagle stanął, a drużyna Nike grała jak z nut, zdobywając punkty seriami i uciekając rywalkom (19:10). W rezultacie węgrowianki wygrały tego seta wysoko do 14. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce mysłowiczanki prowadziły nawet 20:19, ale końcówka należała do ich rywalek. Podopieczne trenera Roberta Kupisza wygrały 25:22 i prowadziły już 2-0.

Mysłowiczanki nie rezygnowały jednak z walki i po niezbyt udanym początku trzeciej partii wróciły do swojej dobrej gry, wychodząc na prowadzenie. Silesia Volley powiększała swoją przewagę i nie oddała jej już do końca seta, wygrywając 25:18. Również w czwartej partii mysłowiczanki miały przewagę (17:14), ale od tego momentu znów przebudziły się siatkarki Nike, które szybko odwróciły wynik wychodząc na prowadzenie 21:18. Nike miała piłki meczowe przy stanie 24:21, ale nie potrafiła zakończyć tego seta. Rywalki doprowadził do remisu i… wygrały w końcówce 27:25, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującej partii od początku rozgorzała zacięta walka punkt za punkt. Zmieniając strony boiska węgrowianki prowadziły 8:6 i już nie oddały prowadzenia do końca. Wygrały tego seta 15:11 i całe spotkanie 3:2 i to one są bliżej awansu do I ligi. MVP tego meczu została wybrana Izabella Trocińska.