Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: To nie jest żadne wytłumaczenie

Fabian Drzyzga: To nie jest żadne wytłumaczenie

W 3. kolejce PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów pokonała u siebie 3:2 drużynę Aluronu CMC Warty Zawiercie. Gospodarze nie rozpoczęli najlepiej spotkania, przegrywając dwa pierwsze sety. Goście z Zawiercia, mieli nawet w górze piłki meczowe, których nie wykorzystali. Rzeszowianie odwrócili losy meczu i zwyciężyli po tie-breaku. – Mamy swoje problemy, ale wykonaliśmy dziś bardzo cenny powrót. Jest to bardzo ważne dla nas zwycięstwo. –  mówi Fabian Drzyzga, w rozmowie z Tomaszem Swędrowskim z Polsatu Sport.

złe dobrego początki

Siatkarze Resovii, pokazali, że warto walczyć do końca. W najważniejszym fragmencie trzeciego seta, goście nie wykorzystali dwóch okazji by zakończyć spotkanie zwycięstwem. Rzeszowianie przejęli inicjatywę i finalnie to oni triumfowali po tie-breaku. – Jak widać, siatkówka jest okrutnym sportem. Każda piłka jest ważna i jeśli nie zamknie się szybko meczu, to można przegrać. Jeśli chodzi o nas, to nie weszliśmy w to spotkanie najlepiej. Mamy swoje problemy, ale wykonaliśmy dziś bardzo cenny powrót. Jest to bardzo ważne dla drużyny zwycięstwo – podkreśla Fabian Drzyzga.

kłopoty zdrowotne

Obie drużyny musiały radzić sobie w spotkaniu bez zawodników, którzy są kontuzjowani. Na domiar złego, w zespole z Zawiercia, w trakcie meczu urazu nabawił się Bartosz Kwolek. –  Zawiercie z pewnością ma problemy, ale nie jest to wytłumaczenie ani dla nas, ani dla nich. W ich zespole przy brakach Mateusza Bieńka, Trevora Clevenot i zejściu w trakcie meczu Bartosza Kwolka, presja całkowicie zmalała. Mieli sporo luzu, a my denerwowaliśmy się z każdą kolejną przegraną akcją. Dlatego cieszę się, że przywróciliśmy spokój, trochę mieliśmy też szczęścia w trzecim secie, ale od czwartego kontrolowaliśmy to spotkanie – zaznacza rozgrywający drużyny z Rzeszowa.

Najbliższe spotkania, rzeszowianie rozegrają z Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Nie mamy najłatwiejszego terminarza, ale i tak z każdym trzeba zagrać, więc nie ma co analizować. Z takich zwycięstw jak to dzisiaj, trzeba się cieszyć. Każdy w sezonie będzie miał problemy, dlatego doceniamy, że wygraliśmy ten dzisiejszy mecz. Teraz mamy trochę odpoczynku, trochę czasu na trening. Mam nadzieję, że wrócimy wszyscy do zdrowia i na te trudniejsze mecze, będziemy lepiej przygotowani – podsumował Fabian Drzyzga.