Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Niepokonane Polki z awansem na mistrzostwa Europy

EEVZA: Niepokonane Polki z awansem na mistrzostwa Europy

Młodzieżowa reprezentacja Polski dziewcząt zakończyła rywalizację w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA). Polki w ostatnim pojedynku pokonały Łotwę, nie tracąc przy tym seta. Gospodynie turnieju w żadnym z trzech setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Podopieczne trenera Marcina Orlika wygrały wszystkie swoje spotkania i zapewniły sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Rywalizację w Dyneburgu Polki rozpoczęły od zwycięstwa z Ukrainkami 3:2. W kolejnych spotkaniach biało-czerwonym szło znacznie lepiej. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Orlika pokonały Litwę, Azerbejdżan i Gruzję bez straty seta. W ostatni dzień reprezentacja Polski do lat 18 zmierzyła się z gospodyniami.

Dominacja w ostatnim spotkaniu

Polki od początku dyktowały warunki na boisku. W pierwszym secie biało-czerwone punktowały seriami i szybko odskoczyły na pięć oczek. Z czasem dystans powiększał się. Gospodynie starały się walczyć, ale to Polki wygrały do 19. Obie drużyny miały swoje problemy ze skończeniem ataku. Polki skuteczniej wywierały presję zagrywką i lepiej ustawiały blok.

W drugiej partii bardzo pewnie punktowała Kamena Struka i gospodynie nie pozwoliły tak szybko zbudować wyraźną przewagę podopiecznym trenera Marcina Orlika (14:16). Biało-czerwone przy zagrywkach Weroniki Janusz zaliczyły serię. Na siatce w polskich szeregach nie było jednej liderki. Gospodynie nie pomagały sobie popełniając proste błędy. W końcówce Polki odskoczyły rywalkom i wygrały do 17.

W trzeciej odsłonie gospodynie starała się poderwać do walki Marta Gintere (tylko w tej partii zdobyła 4 punkty, w całym meczu punktowała pięć razy). Łotyszki regularnie jednak popełniały błędy. Po drugiej stronie siatki swoje akcje kończyły Natasza Ornoch i Gabriela Robińska. Polki kontrolowały przebieg gry. W końcówce gospodynie rzuciły się jeszcze do odrabiania strat, ale i tak przegrały 18:25.

Łotwa – Polska 0:3
(19:25, 17:25, 18:25)

Łotwa: Gintere (5), Putene (4), Slitere (7), Zarina (3), Barone (1), Struka (11), Rumaka (libero)
Polska: Robińska (10), Ornoch (10), Wieczorek (1), Janusz (7), Dorywalska (8), Siuda (2), Gucwa (libero) oraz Szewczyk, Wójcik (6) i Mrożek (1)