Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwumecz MCKiS-u Jaworzno z AZS-em Kraków na remis

Dwumecz MCKiS-u Jaworzno z AZS-em Kraków na remis

MCKiS Jaworzno rozegrało dwumecz z AZS-em AGH Kraków.  Po spotkaniach trenerom z pewnością nie zabraknie materiału do analizy, bowiem siatkarze mają za sobą dziesięć ciekawych setów. Pierwszy mecz jaworznianie wygrali 4:1, zaś w drugim to zespół z Krakowa triumfował 3:2.

Pierwszoligowcy mają jeszcze niemal półtorej tygodnia do rozpoczęcia rywalizacji o punkty. W ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu dwumecz rozegrali siatkarze MCKiS-u Jaworzno i AZS-u AGH Kraków. Zespoły w piątek rywalizowały w Jaworznie, a dzień później w Krakowie.

W piątkowym meczu od początku toczyła się zacięta walka, a dopiero w końcówce to gospodarze okazali się lepsi. W kolejnym secie przewaga podopiecznych trenera Syguły była nieco bardziej wyraźna. Jaworznianie wygrali go do 21. Mimo przegrywania 0:2 krakowianie nie mieli zamiaru odpuszczać. W trzeciej odsłonie to AGH dyktował warunki na boisku i wygrał do 18. Sporo emocji było w czwartej partii, którą MCKiS wygrał dopiero po walce na przewagi. Chociaż było już 3:1 w setach, rozegrano jeszcze jedną pełną partię. W niej rywalizacja toczyła się znacznie dłużej, bo jaworznianie wygrali dopiero 30:28.

W sobotę znacznie lepiej w mecz weszli gospodarze. MCKiS nie potrafił zatrzymać rywali i przegrał do 15. W drugiego seta zespół prowadzony przez Mariusza Sygułę wszedł znacznie pewniej. Partia była zacięta, nie brakowało walki, a ostatecznie to jaworznianie cieszyli się ze zwycięstwa. Przyjezdni poszli za ciosem w secie numer trzy. Tym razem to podopieczni trenera Kubackiego nie mieli sposobu na pewne punktujących rywali, przegrywając 17:25. Zespół z Jaworzna nie zdołał kontynuować skutecznej gry w kolejnej partii. Tym razem końcówka toczyła się pod dyktando krakowian i po czterech setach był remis 2:2. Podobnie jak dzień wcześniej, również tym razem ostatni set był najbardziej zacięty. Zwycięzcę wyłoniła dopiero walka na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali gospodarze.

Dla obu zespołów był to jeden z ostatnich sparingów w okresie przygotowawczym. MCKiS jeszcze 16 września zmierzy się z Norwidem Częstochowa, zaś AZS AGH 18 września podejmie BBTS Bielsko-Biała. Krakowianie walkę w I lidze rozpoczną 22 września we Wrocławiu, jaworznianie natomiast dzień później we własnej hali podejmą beniaminka ze Świdnika.

MCKiS Jaworzno – AZS AGH Kraków 4:1
(25:23, 25:21, 18:25, 26:24, 30:28)

AZS AGH Kraków – MCKiS Jaworzno  3:2
(25:15, 23:25, 17:25, 25:19, 26:24)