Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Drużyna UNI Opole lepsza w sparingu z VK UP Olomouc

Drużyna UNI Opole lepsza w sparingu z VK UP Olomouc

Rozpoczęcie nowego sezonu TAURON Ligi zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu drużyny wykorzystują pozostały czas na treningi siłowe, techniczno-taktyczne i mecze treningowe z innymi zespołami. Tym razem drużyna UNI Opole zmierzyła się z zespołem VK UP Ołomuniec w sparingu. Opolanki wygrały trzy podstawowe sety spotkania oraz dodatkowy, czwarty set, którego postanowili rozegrać trenerzy.

W środę, 12 października drużyna UNI Opole rozegrało mecz sparingowy z zespołem VK UP Ołomuniec , w ramach przygotowania do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu 2022/2023 TAURON Ligi.

Mecz już od pierwszej piłki był bardzo wyrównany, a pierwszy set zakończył się wygraną gospodyń do 21. W drugiej partii spotkania mecz zrobił się jeszcze bardziej zacięty. Żadna z drużyn nie chciała odpuszczać, a gra toczyła się niemal cały czas punkt za punkt. Ostatecznie z wygranej do 23 mogły cieszyć się do opolanki. Trzecia odsłona niemal do złudzenia przypominała pierwszą i zakończyła się dokładnie tym samym wynikiem 25:21 dla UNI Opole. Po zakończeniu trzeciego seta trenerzy zadecydowali o rozegraniu dodatkowego, czwartego seta. W czwartej partii drużyny nie odpuszczały i w dalszym ciągu starały się pokazać z jak najlepszej strony. Doprowadziło to do gry na przewagi, którą również wygrały siatkarki gospodarzy z wynikiem 26:24.

UNI Opole – VK UP Ołomuniec 4:0
(25:21, 25:23, 25:21, 26:24)

źródło: inf. własna, Uni Opole - Facebook