Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Drugoligowcy zaczęli walkę o awans do I ligi

Drugoligowcy zaczęli walkę o awans do I ligi

W piątek w trzech miastach: Wilczynie, Chełmie i Grodzisku Mazowieckim rozpoczęły się turnieje półfinałowe o awans do Tauron 1. ligi mężczyzn. Pierwszego dnia triumfowały zespoły z Żagania, Głogowa, Warszawy, Spały, Chełma i Częstochowy. Po dwie najlepsze ekipy z każdego turnieju wywalczą awans do rozgrywki finałowej.

Turniej w Wilczynie rozpoczął się od bardzo zaciętego spotkania pomiędzy Orłem Międzyrzecz a Sobieskim Żagań.  W mecz lepiej weszli gracze Sobieskiego, ale potem do głosu doszła ekipa z Międzyrzecza wygrywając pewnie dwa kolejne sety,  Sobieski jednak powrócił do swojej dobrej gry i wyrównał na 2:2. W tie-breaku walki nie brakowało, ale to Sobieski wypracował sobie w pewnym momencie przewagę i doprowadził ją do samego końca.

W drugim meczu dnia Chrobry Głogów nie miał problemów z pokonaniem Wilków Wilczyn. Głogowianie jedynie w drugim secie pozwolili rywalom nawiązać walkę. W pierwszym i trzecim secie dominacja Chrobrego nie podlegała żadnej dyskusji.

Wyniki pierwszego dnia turnieju w Wilczynie:
Orzeł Międzyrzecz  – Sobieski Żagań 2:3
(19:25, 25:22, 25:18, 18:25, 12:15)
Wilki Wilczyn  – Chrobry Głogów 0:3
(19:25, 23:25, 17:25)

Od pewnego zwycięstwa Legii Warszawa rozpoczął się turniej w Grodzisku Mazowieckim, WKS Wieluń jedynie w pierwszym secie zdołał przekroczyć granicę 20 punktów.  Ekipa ze stolicy przeważała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zwycięstwo zanotowali także młodzi siatkarze SMS-u Spała. Po walce uczniowie SMS-u wygrali pierwszego seta, zaś w drugim dominowali zawodnicy z Grodziska Maz. Sparta nie utrzymała jednak poziomu z tego seta i w dwóch kolejnych boiskowe wydarzenia kontrolowali już zawodnicy SMS-u.

Wyniki pierwszego dnia turnieju w Grodzisku Maz.:
Legia Warszawa  – WKS Wieluń 3:0
(25:22, 25:17, 25:16)
Sparta Grodzisk Maz.  – SMS PZPS I Spała 1:3
(21:25, 25:17, 18:25, 22:25)

Wyniki i tabela turnieju w Grodzisku Maz.

Najwięcej emocji było w turnieju w Chełmie. Oba mecze zakończyły się w pięciu setach. Najpierw na boisko wybiegły ekipy MKS Andrychów i Arka Tempo Chełm.  Lepiej w mecz wszedł zespół z Andrychowa, ale na porażkę w pierwszym secie 22:25 Arka Tempo Chełm odpowiedziała wygraną 25:17. W trzecim secie po walce triumfował MKS, ale Arka doprowadziła do wyrównania, W tie-breaku nastąpiła kumulacja emocji, doszło do gry na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowała jednak Arka.

W dwóch setach meczu  Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa z Karpatami Krosno zespoły toczyły wyrównaną rywalizację. Ostatecznie było 1:1 w setach.  Obie ekipy miały problem z utrzymaniem równego poziomu i w dwóch kolejnych partiach dominowała raz jedna ekipa, raz druga wygrywając 25:16. W tie-breaku częstochowianie wypracowali sobie  kilka oczek przewagi i doprowadzili do zwycięskiego końca.