Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Drugoligowcy zaczęli walkę o awans do I ligi

Drugoligowcy zaczęli walkę o awans do I ligi

fot. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa

W piątek w trzech miastach: Wilczynie, Chełmie i Grodzisku Mazowieckim rozpoczęły się turnieje półfinałowe o awans do Tauron 1. ligi mężczyzn. Pierwszego dnia triumfowały zespoły z Żagania, Głogowa, Warszawy, Spały, Chełma i Częstochowy. Po dwie najlepsze ekipy z każdego turnieju wywalczą awans do rozgrywki finałowej.

Turniej w Wilczynie rozpoczął się od bardzo zaciętego spotkania pomiędzy Orłem Międzyrzecz a Sobieskim Żagań.  W mecz lepiej weszli gracze Sobieskiego, ale potem do głosu doszła ekipa z Międzyrzecza wygrywając pewnie dwa kolejne sety,  Sobieski jednak powrócił do swojej dobrej gry i wyrównał na 2:2. W tie-breaku walki nie brakowało, ale to Sobieski wypracował sobie w pewnym momencie przewagę i doprowadził ją do samego końca.W drugim meczu dnia Chrobry Głogów nie miał problemów z pokonaniem Wilków Wilczyn. Głogowianie jedynie w drugim secie pozwolili rywalom nawiązać walkę. W pierwszym i trzecim secie dominacja Chrobrego nie podlegała żadnej dyskusji.

Wyniki pierwszego dnia turnieju w Wilczynie:
Orzeł Międzyrzecz  – Sobieski Żagań 2:3
(19:25, 25:22, 25:18, 18:25, 12:15)
Wilki Wilczyn  – Chrobry Głogów 0:3
(19:25, 23:25, 17:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Wilczynie

Od pewnego zwycięstwa Legii Warszawa rozpoczął się turniej w Grodzisku Mazowieckim, WKS Wieluń jedynie w pierwszym secie zdołał przekroczyć granicę 20 punktów.  Ekipa ze stolicy przeważała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zwycięstwo zanotowali także młodzi siatkarze SMS-u Spała. Po walce uczniowie SMS-u wygrali pierwszego seta, zaś w drugim dominowali zawodnicy z Grodziska Maz. Sparta nie utrzymała jednak poziomu z tego seta i w dwóch kolejnych boiskowe wydarzenia kontrolowali już zawodnicy SMS-u.

Wyniki pierwszego dnia turnieju w Grodzisku Maz.:
Legia Warszawa  – WKS Wieluń 3:0
(25:22, 25:17, 25:16)
Sparta Grodzisk Maz.  – SMS PZPS I Spała 1:3
(21:25, 25:17, 18:25, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Grodzisku Maz.

Najwięcej emocji było w turnieju w Chełmie. Oba mecze zakończyły się w pięciu setach. Najpierw na boisko wybiegły ekipy MKS Andrychów i Arka Tempo Chełm.  Lepiej w mecz wszedł zespół z Andrychowa, ale na porażkę w pierwszym secie 22:25 Arka Tempo Chełm odpowiedziała wygraną 25:17. W trzecim secie po walce triumfował MKS, ale Arka doprowadziła do wyrównania, W tie-breaku nastąpiła kumulacja emocji, doszło do gry na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowała jednak Arka.

W dwóch setach meczu  Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa z Karpatami Krosno zespoły toczyły wyrównaną rywalizację. Ostatecznie było 1:1 w setach.  Obie ekipy miały problem z utrzymaniem równego poziomu i w dwóch kolejnych partiach dominowała raz jedna ekipa, raz druga wygrywając 25:16. W tie-breaku częstochowianie wypracowali sobie  kilka oczek przewagi i doprowadzili do zwycięskiego końca.

Wyniki pierwszego dnia turnieju w Chełmie:
MKS Andrychów –  Arka  Tempo Chełm 2:3
(25:22, 17:25, 25:21, 22:25, 15:17)
AZS Częstochowa  – Karpaty Krosno 3:2
(22:25, 25:22, 25:16, 16:25, 15:12)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Chełmie

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę