Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Drugi sparing dla Trefla Gdańsk

Drugi sparing dla Trefla Gdańsk

fot. Justyna Matjas, Piotr Sumara

W sobotnim meczu kontrolnym, trener Marco Bonitta posłał do boju: Jankiewicza na rozegraniu, Siwczyka i Porębę na środku, Króla na ataku, Janiszewskiego na libero, a na lotnej pozycji drugiego przyjmującego/libero, zmieniali się Ciunajtis i Gruszczyński. Lepsi okazali się siatkarze Trefla Gdańsk, w pierwszym sparingu przypomnijmy triumfowali olsztynianie.

Od początku spotkania prym na parkiecie wiedli gdańszczanie. Po udanym ataku Miki, Trefl prowadził 10:7. Akademicy próbowali odrabiać straty, a dobrze na siatce radzili sobie Poręba i Janiszewski. To jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowanych w pierwszej partii siatkarzy nad morza. Po udanym bloku pary Sasaka, Trefl prowadził 21:15, a ostatecznie zwyciężył 25:17.Gra akademików w drugim secie wyglądała zupełnie inaczej. Dobra gra w obronie oraz wykorzystywanie kontr, pozwalały ekipie z Olsztyna grać punkt za punkt. Po ataku Króla, Indykpol AZS prowadził 13:12. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Winiarskiego nie poddali się i po chwili prowadzili już 16:14. Mimo wysiłków gości, gospodarze nie oddali prowadzenia, zwyciężając 25:20.

Skład akademików zarówno na drugą, jak i trzecią partię, pozostał bez zmian. Choć akademicy starali się dotrzymywać kroku, gdańszczanie byli drużyną wiodącą na parkiecie. Po udanym bloku Lipińskiego, Trefl miał trzy punkty przewagi (14:11). Choć drużyna ze stolicy Warmii i Mazur próbowała odrobić straty (m.in. atakami Króla czy Janiszewskiego), to Trefl Gdańsk utrzymał przewagę, zwyciężył 25:19, jak i w całym spotkaniu 3:0.

Kolejne spotkania sparingowe Indykpolu AZS Olsztyn odbędą się w najbliższy piątek w Kozienicach. Akademicy wezmą udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. W piątek, Indykpol AZS zmierzy się z LUK Politechniką Lublin. W zależności do wyniku, w sobotę zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, zmierzą się z wygranym bądź przegranym drugiej pary – Cerrad Enea Czarni Radom/Barkom Każany Lwów.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3
(17:25, 20:25, 19:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę