Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Denis Kariagin zamyka skład ZAKSY na nowy sezon

Denis Kariagin zamyka skład ZAKSY na nowy sezon

fot. Lega Pallavolo Serie A

Do składu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/2023 dołączy młody reprezentant Bułgarii – Denis Kariagin, zamykając tym samym skład drużyny z Kędzierzyna-Koźla na nowy sezon.

Denis Kariagin określany jest jako jeden z większych talentów bułgarskiej siatkówki. Niespełna 20- letni zawodnik pierwsze kroki w zawodowej siatkówce stawiał w bułgarskim klubie Neftochimik Burgas, gdzie spędził trzy sezony (2018/2019, 2019/2020 oraz 2020/2021), zdobywając wszystkie możliwe trofea w rozgrywkach krajowych, a także debiutując na parkietach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Jak sam przyznaje jego przygoda z siatkówką zaczęła się jednak dużo wcześniej, bo pierwsze treningi zaczął już w wieku 9 lat.Młody zawodnik ma za sobą pierwszy zagraniczny transfer, w ubiegłym sezonie debiutował na parkietach włoskiej Serie A, broniąc barw Vero Volley Monza, gdzie grał u boku reprezentantów Italii, czy zawodników doskonale znanych z plusligowych parkietów (jak m.in. Georg Grozer czy Milan Katić). Nowy zawodnik ZAKSY to również reprezentant swojego kraju, po udanym występie podczas zeszłorocznych mistrzostw świata U-21 Kariagin w tym roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Bułgarii. Zawodnik, na co dzień grający na pozycji przyjmującego, ze względu na swoją wszechstronność w reprezentacji narodowej znalazł się jako atakujący, pełniąc rolę zmiennika dla jednej z gwiazd bułgarskiej siatkówki – Cwetana Sokołowa.

Talent młodego Bułgara zauważył, już kilka lat temu, trener Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Tuomas Sammelvuo. – Dość długo szukaliśmy odpowiedniego zawodnika i bardzo cieszę się z tego wyboru. Mówiąc o Denisie w kontekście tego jakim jest zawodnikiem uważam, że to jeden z młodych talentów światowej siatkówki. Poznałem go jakieś dwa lata temu, kiedy byłem trenerem w Sankt Petersburgu i graliśmy w europejskich pucharach z zespołem z Burgas. Wtedy miał niespełna 18 lat, później przeszedł do Monzy i trzeba przyznać, że to zawodnik z ogromnym potencjałem, szczególnie fizycznym. Jest wysoki, a patrząc na jego dyspozycję w takich elementach siatkarskiego rzemiosła jak zagrywka czy atak to typ zawodnika, który niedługo może nam zagwarantować dokładnie to, czego potrzebujemy – przyznał szkoleniowiec Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, nawiązując do wieku i doświadczenia Bułgara. – Denis jest bardzo młody, dlatego pamiętajmy, że musimy być cierpliwi, dać mu trochę czasu, biorąc też pod uwagę, że przychodzi do wielkiego, utytułowanego klubu. Mamy jednak doświadczony zespół, a atmosfera w drużynie jest naprawdę znakomita, dlatego jestem przekonany, że koledzy z drużyny pomogą mu zaaklimatyzować się i wprowadzić do drużyny. Pamiętajmy też, że na tej pozycji mamy doświadczonych zawodników, jak Aleksander Śliwka, Adrian Staszewski czy Wojciech Żaliński, którzy są bardzo ważni dla drużyny i wierzę, że będą wsparciem dla młodszego kolegi – dodał Tuomas Sammelvuo.

Nowy przyjmujący do Kędzierzyna-Koźla przychodzi świadomy wyzwań, chcąc walczyć o jak najwyższe cele. – Wiem, że PlusLiga jest bardzo mocna, tutaj nie ma słabych drużyn. To dla mnie ogromna motywacja móc grać w takim klubie, w drużynie wielokrotnego mistrza Polski i dwukrotnego triumfatora Ligi Mistrzów. Oczywiście nad przejściem do ZAKSY nie musiałem się zastanawiać, kiedy dzwoni do Ciebie taki klub jest to propozycja, na którą się czeka i której nie da się odrzucić. Zdaję sobie sprawę, jak trudne zadanie przed nami, wiem że przechodzę do klubu, który co rok walczy o najwyższe cele i jestem przekonany, że tak będzie również tym razem. Będę ciężko pracował, żeby jak najlepiej pomóc drużynie , chciałbym rozwinąć się jako zawodnik i wierzę, że Kędzierzyn to najlepsze miejsce na to – podkreślił Kariagin.

Jak zaznaczył prezes Piotr Szpaczek zakontraktowanie reprezentanta Bułgarii jest spójne z konsekwentnie realizowanym planem budowy zespołu. – ZAKSA jest klubem od wielu lat budującym drużynę w oparciu o młodych, perspektywicznych zawodników, których aspiracje i ambicje pokrywają się z celami Klubu. Także tym razem, wzorem lat wcześniejszych, zdecydowaliśmy się postawić na zawodnika młodego, jednak z ogromnym potencjałem. Ten system budowania drużyny sprawdzał się dotychczas, dlatego zamierzamy być konsekwentni. Po szczegółowych analizach oraz konsultacjach ze sztabem szkoleniowym nasz wybór padł właśnie na Denisa Kariagina. Wierzymy, że mimo młodego wieku, przy wsparciu utytułowanych zawodników, jakich w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle mamy wielu, nasz nowy przyjmujący rozwinie się, nabędzie doświadczenia i w przyszłości będzie jednym z mocnych punktów naszej drużyny – przyznał prezes ZAKSA S.A. potwierdzając, że transfer Denisa Kariagina zamyka skład zespołu na najbliższy sezon.

Denis Kariagin zakończył już sezon reprezentacyjny. Młody zawodnik w najbliższym tygodniu dołączy więc do swoich kolegów z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i rozpocznie przygotowania do sezonu ligowego.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę