Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Daniele Santarelli: Wygraliśmy szaloną rywalizację

Daniele Santarelli: Wygraliśmy szaloną rywalizację

fot. Michał Szymański

Siatkarki Imoco  Volley Conegliano sięgnęły po kolejne mistrzostwo Włoch. To już szóste mistrzostwo dla tego klubu, a piąte z kolei. Na siatkarki z Conegliano nie ma mocnych i rządzą na wielu siatkarskich arenach. – Przegrywaliśmy w meczach 2:1, w setach teraz 0:1, a także w drugim secie. Później zaczęliśmy grać, odzyskaliśmy to wolę zwycięstwa i bardzo nam to pomogło – przyznał po spotkaniu trener złotych medalistek, Daniele Santarelli.

Ostatni, piąty mecz rywalizacji o złote medale włoskiej Serie A kobiet wcale nie zaczął się dla Imoco dobrze. W pierwszej odsłonie grę kontrolowały przyjezdne, nie dając miejscowym dojść do głosu. Prowadziły również długo w kolejnym secie, ale wtedy losy partii i jak się okazało całego meczu odmieniło Imoco. Kluczową rolę odegrała MVP meczu Alexa Grey, która dała w nim fantastyczną zmianę.Grey? Zagrała niesamowity mecz. Nigdy nie spodziewałem się tak wysokiego poziomu. Pomogła nam w chwili wielkiej trudności – chwalił podopieczną Daniele Santarelli. – Wygraliśmy szaloną rywalizację. Przegrywaliśmy w meczach 2:1, w setach teraz 0:1, a także w drugim secie. Później zaczęliśmy grać, odzyskaliśmy to wolę zwycięstwa i bardzo nam to pomogło. Rozegraliśmy fantastycznego trzeciego seta. Czwartego, gdyby nie ostatnie błędy, wygralibyśmy bardzo wysoko. Jestem naprawdę szczęśliwy ze Scudetto wywalczonego w bólach przeciwko Vero Volley Mediolan, któremu gratuluję. Rywalki robiły, co mogły, wykorzystując każdą nadarzającą się okazję – dodał szkoleniowiec Imoco Volley Conegliano

Jego drużyna w tej rywalizacji miała swoje wzloty i upadki, a Vero Volley Monza niewiele brakowało, by przycisnął rywalki do końca i być może to on świętował wielki sukces. W odpowiednim momencie jednak miejscowe wróciły do swojej bardzo dobrej gry. – Nie zagraliśmy na pełnych obrotach, ale ostatecznie liczy się przywiezienie trofeum do domu. W tym roku udało nam się to już cztery razy. Obiecałem po trzecim meczu, że wygramy ten czwarty i wrócimy tutaj na kolejny do domu. Warto było szczególnie dla tych fantastycznych fanów. Jestem naprawdę szczęśliwy – stwierdził szkoleniowiec mistrzyń Włoch.

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę