Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Sparingi Czechów i Czeszek przed mistrzostwami Europy

Sparingi Czechów i Czeszek przed mistrzostwami Europy

Trwają przygotowania poszczególnych reprezentacji do mistrzostw Europy. Czeszki rozgrywają sparingi z Belgijkami. Pierwszy z nich wygrały po tie-breaku. Z kolei Czesi zaczęli od zmagań kontrolnych z Estończykami. W pierwszym spotkaniu wygrali 4:0.

Dobra forma Czeszek

Trwają przygotowania Czeszek do mistrzostw Europy. Po meczach sparingowych z Węgierkami przyszedł czas na towarzyskie potyczki z Belgijkami. W pierwszym meczu nasze sąsiadki pokonały rywalki 3:2, choć emocji nie brakowało. Zwłaszcza dużo walki było w czwartym secie, w którym Belgijki nie wykorzystały kilku piłek meczowych. Ambitna gra opłacała się Czeszkom, które w tie-breaku poszły za ciosem i postawiły kropkę nad „i”.

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa 3:2, to było dla nas bardzo ważne. Najważniejsze, że udało nam się odwrócić wynik w czwartym secie. Chciałbym za to pogratulować dziewczynom. Ten mecz ujawnił niektóre z naszych słabości, które staramy się wyeliminować. W piątek zagramy jeszcze jeden mecz i myślę, że to będzie doskonała okazja, aby zrobić kolejny krok naprzód – powiedział trener Czeszek, Giannis Athanasopoulos.

Czechy – Belgia 3:2
(24:26, 25:22, 16:25, 30:28, 15:10)

Składy zespołów
Czechy: Valková, Mlejnková, Pavlová, Orvošová, Hodanová, Koulisiani, Dostálová (libero) oraz Hodanová, Bukovská, Pelikánová, Brancuská
Belgia: Van Der Vyver, Herbots, Lemmens, Van Avermaet, Van Gestel, Janssens, Rampelberg (libero) oraz Krenicky, Stragier, Martin, Demeyer

Pierwszy sprawdzian Czechów

Na początku przygotowań do mistrzostw Europy są także Czesi, którzy w czwartek rozegrali pierwszy mecz kontrolny z Estończykami. W poczynaniach obu zespołów było sporo błędów, zwłaszcza na zagrywce, ale w końcówkach zdecydowanielepiej spisywali się gospodarze, którzy wykorzystywali większość okazji na zdobywanie punktów. W dodatkowym secie również oni byli górą, a Estończycy okazję do rewanżu będą mieli w piątek.

Bardzo się cieszę, że wygraliśmy, co było dzisiaj najważniejsze. To pierwsze kroki na boisku, które wspólnie stawiamy w ramach tych przygotowań. Jesteśmy dopiero na ich początku i myślę, że jest wiele błędów, które musimy naprawić, ale było też wiele pozytywnych elementów w naszej grze – powiedział Donovan Džavoronok, który po czterech latach wrócił do reprezentacji Czech.

Była to dla nas pierwsza konfrontacja przed mistrzostwami Europy. Jestem zadowolony z zaangażowania zawodników. Brakowało nam trochę dyscypliny gry, chcielibyśmy to jeszcze poprawić – stwierdził Jiří Novák, trener czeskiej reprezentacji, która w piątek rozegra kolejny sparing z Estończykami.

Czechy – Estonia 4:0
(25:22, 25:23, 25:18, 25:21)

Czechy: Zajíček, Polák, Galabov, Šotola, Licek, Janouch, Pfeffer (libero) oraz Špulák, Vašina, Džavoronok, Cech, Srb, Indra, Kovařík
Estonia: Treial, Vanker, Juhkami, Taht, Venno, Aganits,, Maar (libero) oraz Allik, Tammearu, Keel

źródło: cvf.cz, inf. własna