Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czesi najlepsi w Andrychowie

Czesi najlepsi w Andrychowie

Czeski VK Ostrava w finale Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Andrychowa bez straty seta pokonał MCKiS Jaworzno. Na trzecim miejscu uplasował się AZS AGH Kraków, który w tie-breaku okazał się lepszy do gospodarzy.

Sobotnie granie w Andrychowie rozpoczął mecz o trzecie miejsce. Gospodarze rywalizowali w nim z pierwszoligowcem z Krakowa. Siatkarze AGH z wysokiego c weszli w mecz, pewnie punktowali Mateusz Jóźwik i Kamil Dębski. W inauguracyjnej partii gospodarze zdołali zdobyć zaledwie 15 punktów. Nie podłamało to MKS-u, który szybko włączył się do walki. Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg i dopiero po grze na przewagi rozstrzygnęła się na korzyść zespołu z Krakowa. Podopiecznym trenera Kubackiego nie udało się jednak zamknąć meczu w trzech setach. Dwa kolejne to koncertowa gra drugoligowca, w którego szeregach wyróżniał się Szczepan Czerwiński. W trzeciej partii gospodarze wygrali do 18, zaś w czwartej do 15. Ostatecznie o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium, zdecydował tie-break. W nim początkowo gospodarze poszli za ciosem, jednak AZS AGH zdołał odrobić straty. Końcówka meczu toczyła się już pod dyktando akademików, którzy wygrali 15:10 a w całym meczu 3:2.

Początkowo wydawało się, że również finał będzie długim i zaciętym pojedynkiem. W pierwszym secie dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę. Scenariusz powtórzył się również w drugiej odsłonie, ale także tym razem MCKiS Jaworzno musiał uznać wyższość rywali z Czech. Mimo przegrywania 0:2 podopieczni trenera Mariusza Syguły nie mieli zamiaru odpuszczać. Ciekawa walka toczyła się również w partii numer trzy. I tym razem końcówkę pewniej rozegrali siatkarze VK Ostrava, którzy wygrali tego seta do 23. Tym samym to czeski zespół cieszył się ze zwycięstwa w całym turnieju.