Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Challenger Cup K: Gospodynie zagrają w finale

Challenger Cup K: Gospodynie zagrają w finale

Reprezentacja Chorwacji to gospodynie tegorocznego turnieju Challenger Cup. Chorwatki awansowały do półfinału turnieju, w którym zmierzyły się z Portoryko. Podopieczne Ferhata Akbasa oddały rywalkom jedynie trzecią odsłonę i w finale Challenger Cup zagrają z reprezentacją Belgii. Belgijki również wygrały swój półfinał 3:1, pokonując Kolumbię.

Pierwszy set był wyrównany od początku do końca, żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie wyraźnej zaliczki i wszystko rozstrzygnęło się dopiero w końcówce. W niej lepiej poradziły sobie siatkarki z Chorwacji, które triumfowały po krótkiej grze na przewagi.

Drugi set również był wyrównany, ale jedynie na początku. Szybko do głosu doszły gospodynie i to one pewnie wygrały tę część spotkania. Nie były jednak w stanie utrzymać koncentracji w trzeciej partii, w której dość szybko Portorykanki wypracowały sobie prowadzenie i nie oddały go aż do końca, przedłużając tym samym losy spotkania. Podopieczne Ferhata Akbasa szybko przejęły inicjatywę w secie numer cztery i w jego połowie prowadziły czterema oczkami, w końcówce powiększając jeszcze prowadzenie (20:14). Nie zamierzały już oddawać inicjatywy i pewnie triumfowały 25:17, a w całym spotkaniu 3:1, meldując się w niedzielnym finale.

Chorwatki zdominowały przede wszystkim ofensywę, ale rewelacyjnie zagrały w bloku, aż 19 razy powstrzymując ataki rywalek. Do swojego dorobku dołożyły także 3 asy serwisowe. Bez zaskoczenia liderką gospodyń okazała się kapitan – Samanta Farbis. Atakująca zdobyła 23 oczka, z których 21 było zasługą jej ofensywy, a po 1 miała w bloku oraz serwisie. Świetnie spisała się także środkowa bloku, Bozana Butigan, która mogła się pochwalić 18 punktami. Po stronie Portoryko liderkami były Stephanie Enright i Brittany Abercrombie.

Chorwacja – Portoryko 3:1
(26:24, 25:17, 23:25, 25:17)

Chorwacja: Butigan (18), Miloś (10), Milnar (11), Fabris (25), Samadan (10), Deak (6), Śtimac (libero) oraz Grbavica
Portoryko: Enright (15), Reyes (9), Abercrombie (14), Ortiz (11), Valentin, Victoria, Venegas (libero) oraz Vazquez R. (5), Santos, Vazguez V., Rojas (1), Colazzo (2), Lopez i Velez (libero)