Strona główna » Były trener Polaków wróci do pracy

Były trener Polaków wróci do pracy

inf. własna, ivolleymagazine.it

fot. wksczarni.pl

Włoskie media poinformowały, że były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy wróci do pracy. Po przerwie Raul Lozano ponownie ma zasiąść na ławce trenerskiej, tym razem w Japonii, gdzie ma poprowadzić JT Thunders.

Raul Lozano jest doskonale znany polskim kibicom. To on rozpoczął erę sukcesów męskiej kadry naszego kraju, doprowadzając ją do wicemistrzostwa świata w 2006 roku. Argentyński szkoleniowiec w ostatnim czasie miał przerwę od pracy trenerskiej, ale zamierza do niej wrócić.

Lozano w swojej karierze trenerskiej prowadził nie tylko reprezentację Polski, ale również Niemiec, Hiszpanii, Iranu oraz Chin. Z tą ostatnią pracował do 2019 roku, a później zrobił sobie przerwę od siatkówki. Włoskie media poinformowały jednak, że zamierza wrócić do pracy i przenieść się do Japonii, gdzie poprowadzić ma JT Thunders, czyli zespół, który zajął szóste miejsce w minionym sezonie w tamtejszej lidze.

Jeśli Raul Lozano obejmie stanowisko trenera w JT Thunders, to nie będzie to jego pierwsza praca w zespole ligowym. Wcześniej bowiem prowadził między innymi Lube Banca Macerata, Sisleya Treviso, Iraklis Saloniki i Cerrad Czarnych Radom.

PlusLiga

  • Indykpol AZS ogłosił dwuletni kontrakt nowego przyjmującego

    Indykpol AZS ogłosił dwuletni kontrakt nowego przyjmującego

  • Przyjmujący opuszcza Aluron CMC Wartę Zawiercie

    Przyjmujący opuszcza Aluron CMC Wartę Zawiercie

  • PlusLiga. MVP Ligue A zawodnikiem Trefla Gdańsk

    PlusLiga. MVP Ligue A zawodnikiem Trefla Gdańsk