Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Były emocje i łzy, znamy wszystkich finalistów II ligi kobiet

Były emocje i łzy, znamy wszystkich finalistów II ligi kobiet

Ogromne emocje towarzyszyły ostatnim meczom turniejów półfinałowych II ligi kobiet. W Tomaszowie Lubelskim Wieżyca Stężyca pokonała rywalki z Wałbrzycha i czekała na wynik ostatniego meczu. W nim Tomasovia pokonała AZS AWF 3:1 i to ona zagra obok warszawianek w finale. W Mysłowicach BAS Białystok łatwo pokonał gospodynie, a Sokół Mogilno po zaciętym pięciosetowym meczu wygrał z Libero Aleksandrów Łódzki i podobnie jak BAS zapewnił sobie awans.

Przed niedzielnymi meczami w Mysłowicach każdy z czterech zespołów miał po jednej wygranej i jednej porażce. Kwestia awansu była więc prosta – kto wygra ostatniego dnia, zapewni sobie miejsce w turnieju finałowym.

Jako pierwsze na boisko wybiegły siatkarki BAS-u Białystok i Silesii Volley Mysłowice. Zdecydowanie nie był to dzień gospodyń. Podopieczne trenera Sebastiana Michalaka w trzech setach uległy rywalkom i zespół z Podlasia po meczu mógł już świętować awans do czołowej czwórki II ligi kobiet.

O wiele więcej emocji było w spotkaniu Sokoła Mogilno z Libero Aleksandrów Łódzki. Pierwszy set padł łupem siatkarek spod Łodzi, Sokół jednak podniósł się i w kolejnej partii rozgromił rywala do 13, a po chwili prowadził już 2:1 w setach. Drużyna z Aleksandrowa łódzkiego zdołała jednak doprowadzić do tie-breaka, a w nim… znów rządził Sokół. Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego wygrał 15:7, całe spotkanie 3:2 i awansował do turnieju finałowego.

Wyniki niedzielnych meczów turnieju w Mysłowicach:
BAS Białystok – Silesia Volley Mysłowice 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)
Libero Aleksandrów Ł. – Sokół Mogilno 2:3
(25:18, 13:25, 23:25, 25:17, 7:15)

W pierwszym niedzielnym meczu turnieju w Tomaszowie Lubelskim nie brakowało emocji. Chełmiec Wałbrzych, który przegrał dwa pierwsze spotkania, doskonale rozpoczął mecz z Wieżycą Stężyca i po dwóch setach prowadził już 2:0. W trzecim secie losy tego spotkanie jednak się odwróciły. Drużyna z Kaszub coraz bardziej się rozkręcała i doprowadziła do wyrównania.

W tie-breaku Wieżyca wygrała pewnie 15:7 i całe spotkanie 3:2, jednak pomimo dwóch zwycięstw w turnieju wciąż nie była pewna awansu. Zależał on od wyniku ostatniego spotkania, w którym zwycięstwo AZS-u AWF Warszawa promowało również drużynę ze Stężycy.

Warszawianki, które już w sobotę zapewniły sobie awans, zaczęły mecz z Tomasovią jednak niemrawo i pierwszego seta przegrały do 16, a drugiego do 20. Nadzieję w serca stężycanek wlała trzecia partia, wygrana przez drużynę ze stolicy do 21, ale gospodynie już nie wypuściły swojej szansy z rąk. W czwartej odsłonie wygrały pewnie z AZS-em AWF do 16 i wygrywając mecz 3:1 również miały dwa zwycięstwa na koncie. Lepszy bilans setów zdecydował o tym, że do turnieju finałowego z drugiego miejsca awansowała Tomasovia Tomaszów Lubelski i ona pod koniec kwietnia powalczy o awans do I ligi kobiet.