Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Goa: Janiak/Brożyniak ze zwycięstwem

Beach Pro Tour Goa: Janiak/Brożyniak ze zwycięstwem

Rozpoczął się kolejny turniej z cyklu Beach Pro Tour. Tym razem, zmagania rangi Challenge odbywają się w Indiach, w mieście Goa. W turnieju startują trzy polskie pary. Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak, udanie rozpoczęli start w eliminacjach. Polacy wygrali w pierwszym meczu 2:0 z łotewską parą Bulgacs/Tocs.

Spotkanie od samego początku lepiej układało się dla polskiej pary (4:2). Janiak i Brożyniak szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie, którego skutecznie bronili przez kolejne akcje (8:6). Łotysze nie zamierzali jednak składać broni i z akcji na akcję grali coraz lepiej. Polacy mieli jeden punkt przewagi na przerwie technicznej (11:10). Zaraz po niej, biało-czerwony duet wywalczył ważne „oczka” przy swojej zagrywce (14:11). Przewaga wzrosła do czterech punktów (16:12). W końcowej części seta, mimo ostrej walki, Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak nie oddali prowadzenia i doprowadzili do pierwszej piłki setowej (20:16). Chwilę później, sprytnym zagraniem zakończył seta Brożyniak (21:17).

Druga partia rozpoczęła się równie dobrze co pierwsza (4:1) Polacy szybko zbudowali trzypunktową przewagę (6:3). Błędy Łotyszy pomagały naszej parze kontrolować przebieg seta (9:5). Dzięki dobrej zagrywce, biało-czerwoni mieli w pewnym momencie już pięciopunktowe prowadzenie (12:7). Łotysze chwilę później zdołali zmniejszyć straty (9:12). Po przerwie technicznej, Janiak i Brożyniak wrócili do skutecznej gry. Blok, a następnie as serwisowy Janiaka dał naszym siatkarzom chwilę oddechu (18:13). W końcówce obyło się bez większych emocji. Polski duet pewnie dokończył seta i zameldował się w kolejnej rundzie eliminacji.

Kolejne spotkanie pary Janiak/Brożyniak rozpocznie się o godz. 14.30. Tym razem, przeciwnikami będą Chińczycy Wang/Li.

Janiak/Brożyniak [POL] – Bulgacs/Tocs [LAT] 2:0
(21:17, 21:15)