Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Giardini: Ceynowa i Jundziłł w turnieju głównym

Beach Pro Tour Giardini: Ceynowa i Jundziłł w turnieju głównym

Agata Ceynowa i Patrycja Jundziłł awansowały do turnieju głównego Beach Pro Tour Futures we włoskim Gardini Naxos. W dwóch meczach kwalifikacji biało-czerwone pokonały najpierw 2:1 duet gospodarzy Panfili/Richiusa, a następnie także w trzech setach Węgierki Gubik/Hajos.

Na początku kwalifikacji polski duet czekało starcie z Włoszkami – Ludovicą Panfili oraz Selene Richiusą. Ceynowa i Jundziłł rozpoczęły spotkanie znakomicie, od pewnej wygranej w pierwszym secie 21:11. W drugiej partii inicjatywę przejęły jednak gospodynie, które triumfowały ostatecznie 21:18. W decydującej odsłonie lepsze ponownie okazały się biało-czerwone. Tym razem triumfowały do 7 i postawiły pierwszy krok w drodze do turnieju głównego.

Ceynowa/Jundziłł – Panfili/Richiusa 2:1
(21:11, 18:21, 15:7)

W drugiej rundzie eliminacji Agata Ceynowa i Patrycja Jundziłł mierzyły się z węgierską parą Hanna Gubik/Aliz Hajos. W spotkanie znowu lepiej weszły Polki, które inauguracyjnego seta wygrały 21:18. Nie zdołały jednak zamknąć pojedynku w dwóch partiach, bowiem w kolejnej górą były rywalki, które pewnie triumfowały, z sześciopunktową przewagą (21:15). W trzeciej odsłonie to polskie siatkarki postawiły kropkę nad i. Pokonując Węgierki 15:8 zameldowały się w turnieju głównym włoskiej imprezy.

Ceynowa/Jundziłł – Gubik/Hajos 2:1
(21:18, 15:21, 15:8)

źródło: FIVB, inf. własna