Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Bartosz Łosiak i Michał Bryl w czołowej ósemce turnieju

Plażowe MŚ: Bartosz Łosiak i Michał Bryl w czołowej ósemce turnieju

Świetnie w rozgrywanych w Tlaxcali plażowych mistrzostwach świata radzą sobie Bartosz Łosiak i Michał Bryl. Polacy zameldowali się już w ćwierćfinale, a wszystko to dzięki wygranej z niemieckim duetem Ehlers/WIckler.

Bartosz Łosiak i Michał Bryl są jedyną polską parą, która wciąż pozostaje w zmaganiach w plażowych mistrzostwach świata. W 1/8 finału biało-czerwoni zmierzyli się z niemieckim duetem Ehlers/Wickler, który do tej pory również nie doznał porażki w turnieju rozgrywanym w Meksyku.

Blok i zagrywka domeną biało-czerwonych

Początek spotkania był wyrównany, ale po asie serwisowym Michała Bryla to Polacy zaczęli uciekać przeciwnikom (6:4). Ten sam zawodnik dołożył szczelny blok, rywale zaczęli popełniać błędy w ataku, a po punktowej zagrywce Bartosza Łosiaka wydawało się, że nasi siatkarze kontrolują boiskowe wydarzenia (12:7). Przy zagrywce Ehlersa Niemcy rzucili się do odrabiania strat, a po kontrze Wicklera zbliżyli się na 13:14. Na szczęście dwukrotnie blokiem odpowiedział Bryl, co dało prowadzenie biało-czerwonym (20:16). Ten sam zawodnik przypieczętował ich zwycięstwo w premierowej odsłonie (21:18).

W drugim secie Polacy poszli za ciosem, a blok dał im prowadzenie 4:2. Udane zagranie na siatce dołożył Łosiak, a po asie serwisowym Bryla ponownie zaczął powiększać się dystans dzielący oba zespoły (9:5). W połowie seta nasi zachodni sąsiedzi zerwali się do walki. Na zagrywce próbował odpowiadać Wickler, a po udanej jego kontrze zbliżyli się oni do biało-czerwonych na 13:15. Na więcej nie było ich stać, a proste błędy powodowały, że to Polacy odzyskali inicjatywę. W końcówce kontrolowali wynik, a Łosiak przypieczętował ich awans do ćwierćfinału (21:16).

Czas na rewanż

W ćwierćfinale Bartosz Łosiak i Michał Bryl zmierzą się z amerykańskim duetem – Partain/Benesh, który z mistrzostw świata wcześniej wyeliminował inną z biało-czerwonych par, czyli Jakuba Zdybka i Piotra Kantora. Polacy będą więc mogli zrewanżować się siatkarzom z USA za porażkę kolegów.

Łosiak/Bryl POL – Ehlers/Wickler GER 2:0
(21:18, 21:16)