Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kwolek: Nie miałem potrzeby, by cokolwiek zmieniać

Bartosz Kwolek: Nie miałem potrzeby, by cokolwiek zmieniać

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bartosz Kwolek zostaje w VERVA Warszawa ORLEN Paliwa na kolejne dwa sezony. Podpisał kontrakt w stolicy między innymi ze względu na dalszą współpracę z Andreą Anastasim. – Cieszę się, że zostaję. Mam nadzieję, że dwa kolejne lata będą owocne i wreszcie uda nam się zdobyć mistrzostwo Polski. Na razie dwa razy sezon skończyliśmy na drugim miejscu. Mam nadzieję, że do trzech razy sztuka – mówi przyjmujący reprezentacji Polski.

W ostatnich dniach wiele mówiło się o przyszłości Bartosza Kwolka w PlusLidze. Polskim przyjmującym interesowały się różne kluby. W piątek siatkarz ogłosił, że zostaje w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa na kolejne dwa lata. – Bardzo chciałem pracować z trenerem Anastasim. Czekałem z decyzją na jego ruch. Kiedy tylko dowiedziałem się, że zarówno szkoleniowiec, jak i główny sponsor VERVY, czyli ORLEN, zostają w klubie, przedłużyłem kontrakt. Nie czekałem długo – mówi w TVPSPORT.PL reprezentant Polski.Czy miał inne oferty? – Były rozmowy z innymi klubami. Nie powiem z jakimi, bo w tej chwili nie ma to większego sensu – przyznaje 22-letni reprezentant Polski. – Nie miałem potrzeby, by cokolwiek zmieniać. W Warszawie czuję się bardzo dobrze, zarówno jeśli chodzi o miasto, jak i klub. Drużyna robi postępy. Poprzedni rok był trudny, ale wydaje mi się, że kiedy przechodzi się przez takie wyzwania, wiele rzeczy potrafi zahartować – dodaje.

Pod znakiem zapytania pozostaje start drugiej drużyny niedokończonego sezonu 2019/2020 w Lidze Mistrzów. Choć dyrektor sportowy klubu, Piotr Gacek, wskazał ostatnio, że nie wyobraża sobie, by VERVA Warszawa nie zagrała w europejskich pucharach, nie wiadomo, czy pozwolą na to uszczuplone przez koronawirusa finanse klubu. – Chciałbym powalczyć w Lidze Mistrzów, ale nic nie obiecuję, bo nie wiem do końca, jak będzie wyglądać skład. Nie wiem, jakie są na ten moment możliwości finansowe, jeśli chodzi o klub z Warszawy. Każda drużyna szuka przecież oszczędności – mówi Kwolek.

Początek sezonu 2019/2020 był dla warszawskiego klubu bardzo nerwowy. Sponsor tytularny, firma ONICO, złożył wniosek o upadłość, co dla drużyny oznaczało niepewność finansową i zmagania o przetrwanie tuż przed startem rozgrywek. Walka i zaangażowanie wielu osób się jednak opłaciły. Kiedy klub wsparła firma ORLEN, drużyna zaczęła spokojniej myśleć o przyszłości. Jak podawali wtedy siatkarze, część wypłat z pierwszych miesięcy miała zostać przeniesiona na koniec rozgrywek, które finalnie przerwała pandemia. Co z tymi środkami?

Podpisaliśmy ugody na ten sezon i wypłata pieniędzy będzie „rozbita”. Z części zarobków zrezygnowaliśmy tak, jak większość zawodników z polskich klubów siatkarskich. Dogadaliśmy się tak, żeby klub przetrwał i zachował płynność finansową. Nie zależało nam na tym, by prezes obiecywał pieniądze, których nie ma. Zrobiliśmy kolejny duży ukłon w stronę klubu. Mam nadzieję, że tych ukłonów będzie coraz mniej i wyjdziemy na prostą, jeśli chodzi o finanse – przyznaje Kwolek. – Cieszę się, że zostaję. Mam nadzieję, że dwa kolejne lata będą owocne i wreszcie uda nam się zdobyć mistrzostwo Polski. Na razie dwa razy sezon skończyliśmy na drugim miejscu. Mam nadzieję, że do trzech razy sztuka – kończy przyjmujący reprezentacji Polski.

Więcej w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę