Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Bartosz Kujawski: Wielki szacunek dla tej drużyny

Bartosz Kujawski: Wielki szacunek dla tej drużyny

LOS Nowy Dwór Mazowiecki awansował do walki o medale na zapleczu Tauron Ligi. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego w ćwierćfinale I ligi kobiet pokonały w trzech setach Solną Wieliczka. Trzecie starcie zakończyło się już w trzech setach, choć na boisku toczyła się naprawdę ciekawa i zacięta rywalizacja. – Solna Wieliczka postawiła bardzo trudne warunki w każdym. Nie odpuszczały, nawet gdy mieliśmy bardzo dużą przewagę. Cały czas czuliśmy ich napór – chwalił rywalki szkoleniowiec LOS-u.

Dwie z czterech rywalizacji ćwierćfinałowych I ligi kobiet zakończyły się w trzech meczach. W ten sposób do turnieju finałowego awansowały siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Sosnowca. Od razu w dwóch meczach swoje rywalizacje kończyły ekipy Stali Mielec i BAS-u Białystok. Turniej o mistrzostwo I ligi kobiet rozegrany zostanie w Mielcu w dniach 12-14 maja.

Nowodworzanki ćwierćfinał rozpoczęły od porażki 1:3 w Wieliczce, ale gdy przyszło do spotkań rewanżowych we własnej hali spisały się dużo lepiej i dwukrotnie wygrywały bez straty seta. Mimo takich wyników zwycięstwa nie przychodziły im łatwo, zwłaszcza w tym ostatnim pojedynku. – Bardzo trudny i bardzo dobry mecz zagraliśmy. Solna Wieliczka postawiła bardzo trudne warunki w każdym. Nie odpuszczały, nawet gdy mieliśmy bardzo dużą przewagę. Cały czas czuliśmy ich napór. Wytrzymaliśmy to. Wielki szacunek dla tej drużyny, bo to był naprawdę trudny mecz, choć wynik może na to nie wskazuje -ocenił trener LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki, Bartosz Kujawski.

Jego drużyna po awansie otrzymała trochę wolnego, by zregenerować się i odpocząć przed intensywnymi przygotowaniami do najważniejszych meczów sezonu. – Mamy dużo czasu do turnieju finałowego, więc mamy tak to rozplanowane, że będzie czas na odpoczynek, na ciężką pracę i na zgranie się przed najważniejszymi meczami. Wszystko będzie przygotowane rozsądnie, byśmy jak najlepiej byli przygotowani do final four – zapewnił trener Kujawski.

Przypomnijmy, że do Tauron Ligi szansę awansu ma jedna z dwóch najlepszych drużyn I ligi. Pierwszeństwo ma oczywiście mistrz rozgrywek. W przypadku, gdy nie spełni warunków Tauron Ligi, szansę tę otrzyma wicemistrz, który również, by zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej musi spełnić wszystkie warunki rozgrywek.

źródło: inf. własna, tv.nsk.pl