Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Z AT Jastrzębskiego Węgla do TS Volley Rybnik. Hołda nowym trenerem

Z AT Jastrzębskiego Węgla do TS Volley Rybnik. Hołda nowym trenerem

fot. Gwardia Wrocław

Na wiosnę II-ligowy TS Volley Rybnik uroczyście podpisał list intencyjny o współpracy z Jastrzębskim Węglem. Jednym z przejawów tej współpracy jest wymiana myśli szkoleniowej i systemów pracy z zawodnikami. Pierwszym trenerem II-go ligowego zespołu w sezonie 2020/2021 będzie jeden z trenerów AT Jastrzębskiego Węgla Dawid Hołda.

Dawid Hołda od 2007 roku związany jest z jastrzębskim klubem. W toku dotychczasowej kariery zajmował się szkoleniem młodzieży od mini siatkówki do II ligi. Jest także trenerem kadry województwa śląskiego (OOM i TNO). Osiągnął wiele znaczących sukcesów, zdobywał medale w mistrzostwach Śląska i mistrzostwach Polski młodzików, kadetów i juniorów. Posiada też bardzo dobre wykształcenie trenerskie, brał udział w wielu konferencjach szkoleniowych w kraju i zagranicą. Atutem jest także możliwość podpatrywania pracy wybitnych szkoleniowców pracujących w Jastrzębskim Węglu.



Dlaczego podjąłeś się pracy w rybnickim klubie?

Dawid Hołda: – Na współpracę z klubem TS Volley Rybnik zdecydowałem się, aby kontynuować rozwój w pracy trenera, spróbować nowego doświadczenia, jakim jest praca z drużyną seniorów. Niewątpliwy wpływ miało także podjęcie współpracy pomiędzy Jastrzębskim Węglem i TS Volley Rybnik.

Co sądzisz o zespole jaki przyszło ci prowadzić?

– Brałem aktywny udział w budowaniu zespołu na nowy sezon. Z wieloma chłopakami miałem już okazję pracować w AT Jastrzębskiego Węgla. Mogę powiedzieć, że dość dobrze znam możliwości każdego z siatkarzy.  Zespół jest młody, większość siatkarzy w tym albo w ubiegłym roku ukończyło wiek juniora. Mamy też kilku bardziej doświadczonych graczy więc będzie to mieszanka młodości i doświadczenia ze wskazaniem na młodość.

Jakie najważniejsze cele sobie stawiasz?

– Głównym celem szkoleniowym jaki sobie stawiam w nadchodzącym sezonie jest podniesienie umiejętności indywidualnych poszczególnych zawodników, które doprowadzi zespół do wygrania jak największej liczby meczów, grając efektownie i efektywnie.  Cel sportowy nie jest tylko moim celem ale celem całego zespołu. Ambicje są wielkie jednak rzeczywistość zweryfikuje marzenia. Będę zadowolony jeżeli napsujemy trochę krwi faworytom ligi.

Siatkówka jest twoim zawodem, jakie masz jeszcze inne zainteresowania?

– W przeszłości stało się tak, że moje hobby zamieniło się w pracę i mało mam czasu na realizowanie innych zainteresowań, ale gdy już mam możliwość, to nie ograniczam się do jednej lub dwóch dziedzin , lubię poznawać naszą ludzką rzeczywistość pod różnymi kontekstami .

Czy liczysz, że gra prowadzonego przez ciebie zespołu będzie interesująca dla kibiców i młodych adeptów siatkówki?

– Liczę, że tak będzie. Na pewno na każdym meczu będziemy walczyli o każdą piłkę i sportowych emocji nie zabraknie. Zapraszam wszystkich sympatyków sportu, siatkówki, klubu TS Volley Rybnik na mecze w ramach rozgrywek II ligi PZPS, które odbywać się będą w hali przy ulicy Grunwaldzkiej, pierwszy mecz już 26 września z AZS politechnika Opolska.

Na wiosnę uroczyście podpisaliśmy list intencyjny o współpracy z Jastrzębskim Węglem. Jednym z przejawów tej współpracy…

Opublikowany przez TS Volley Rybnik Środa, 26 sierpnia 2020

źródło: TS Volley Rybnik

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved