Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Artur Chaberski: Pierwszy raz zaszliśmy tak daleko

Artur Chaberski: Pierwszy raz zaszliśmy tak daleko

– Widać, że nasza grupa była mocniejsza, bo dwa zespoły z niej weszły do turnieju finałowego. Jest to duży sukces naszego klubu, bo pierwszy raz zaszliśmy tak daleko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku – powiedział po wywalczeniu awansu do rozgrywki finałowej II ligi mężczyzn wiceprezes Sobieskiego Żagań, Artur Chaberski.

W trzecim dniu turnieju półfinałowego II ligi w Wilczynie siatkarze Sobieskiego Żagań w trzech setach uporali się z gospodarzami. Była to ich druga wygrana w zmaganiach, która dawała im drugie miejsce w końcowej tabeli, ale musieli jeszcze czekać na wynik ostatniego meczu. – Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Zespół spełnił wszystkie założenia. Pewnie wygraliśmy 3:0 – krótko skwitował drugi trener, a zarazem wiceprezes zespołu z Żagania, Artur Chaberski.Na koniec turnieju Orłowi Międzyrzecz nie udało się sprawić niespodzianki. wprawdzie dobrze zaczął mecz z Chrobrym, ale ostatecznie musiał zadowolić się zwycięstwem w premierowej odsłonie. Wygrana głogowian 3:1 oznaczała, że zarówno oni, jak i Sobieski awansowali do rozgrywki finałowej. – Oglądałem to spotkanie. Zespół Chrobrego podszedł poważnie i sportowo do tego meczu. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Widać, że nasza grupa była mocniejsza, bo dwa zespoły z niej weszły do turnieju finałowego. Jest to duży sukces naszego klubu, bo pierwszy raz zaszliśmy tak daleko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku – nie ukrywał radości Chaberski.

Kluczowy dla Sobieskiego był pojedynek w pierwszym dniu turnieju, kiedy to mierzył się z Orłem Międzyrzecz. Po emocjonującej walce podopieczni Krzysztofa Dobka zwyciężyli 3:2, co okazało się ich przepustką do finałowej rywalizacji. – Był to emocjonujący mecz, ale zaprezentowaliśmy w nim naszą siatkówkę i wygraliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku jaki osiągnęliśmy – dodał wiceprezes drużyny z Żagania.

Jest ona w gronie sześciu zespołów, które niebawem powalczą o dwa miejsca na zapleczu PlusLigi. Jeszcze nie wiadomo, gdzie odbędzie się finałowa rywalizacja, ale Sobieski będzie się starał, aby zostać jej gospodarzem. – Będziemy aplikować, żeby turniej finałowy odbył się w Żaganiu, ale to PZPS będzie decydował o tym, gdzie sześć drużyn powalczy o awans do I ligi – zakończył Artur Chaberski.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę