Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Andressa Picussa dołączyła do Jokera

Andressa Picussa dołączyła do Jokera

fot. Michał Szymański

Joker Świecie ogłosił pierwszą nową zawodniczkę w swoim składzie. Do zespołu dołączyła brazylijska środkowa Andressa Picussa. Siatkarka ostatni sezon spędziła w E.Leclerc Moya Radomce Radom, z którym zajęła 4. miejsce w TAURON Lidze.

Poprzedni sezon Joker Świecie rozegrał w całości w krajowym składzie. Andressa Herminia Gelenski Picussa będzie pierwszą w historii klubu zawodniczką, pochodzącą z Kraju Kawy. Urodzona w 1989 roku w Kurytybie środkowa ma 192 cm wzrostu, będzie więc solidnym wzmocnieniem bloku Jokera. Picussa ma bardzo bogate siatkarskie CV. Trzykrotnie zdobywała mistrzostwo Brazylii w latach 2011, 2012, 2013. Ma też na koncie grę w Turcji oraz mistrzostwo Azerbejdżanu w barwach Azeryol Baku w 2015 roku (grała w jednej drużynie z Jovaną Brakocevic).Joker Świecie będzie dopiero drugim polskim klubem dla brazylijskiej środkowej. W poprzednim sezonie w barwach E.Leclerc Moya Radomki Radom, Picussa rozegrała 28 spotkań (94 sety), w których zdobyła 159 punktów, z czego 34 bezpośrednio blokiem. W meczu przeciwko Grot Budowlani Łódź otrzymała statuetkę MVP, zdobywając 16 punktów.

Jest to druga zawodniczka, którą ogłosił klub ze Świecia. Wcześniej Joker poinformował, że w zespole zostanie atakująca Joanna Sikorska. Z klubem pożegnał się trener Wojciech Kurczyński oraz siatkarki – Pola Nowacka, Wiktoria Kowalska, Adrianna Kukulska (wszystkie trzy przeszły do pierwszoligowca z Tarnowa), Katarzyna Wenerska i Magdalena Jurczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę