Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Amica Cup: Dresdner SC najlepszy, wygrane Chemika i SC Poczdam ostatniego dnia

Amica Cup: Dresdner SC najlepszy, wygrane Chemika i SC Poczdam ostatniego dnia

fot. chemik-police

SC Dresdner czwarty raz z rzędu wygrał turniej piłki siatkowej Amica Cup. Remis w zdobytych punktach i setach pomiędzy niemieckimi drużynami spowodował, że po raz pierwszy w historii turnieju zwycięzca został wyłoniony na podstawie wyniku ich bezpośredniego meczu. W ostatnim dniu turnieju SC Poczdam pokonał 3:1 Developres Rzeszów, a Chemik Police okazał się lepszy od drużyny z Drezna, wygrywając 3:1.

W związku z remisem w liczbie wygranych punktów i setów pomiędzy niemieckimi zespołami, po raz pierwszy w historii turnieju o wygranej zadecydował wynik w meczu rozegranym bezpośrednio między obiema drużynami. Tu zwyciężyły siatkarki SC Dresdner (3:1) i tym samym zostały mistrzyniami Amica Cup 2021. W drodze po zwycięstwo pokonały także drużynę DevelopRes Rzeszów (3:1), ale uległy siatkarkom Grupa Azoty Chemik Police (1:3). Kolejne miejsca zajęły Poczdam SC i Grupa Azoty Chemik Police, które odnotowały po dwa zwycięstwa, a ostatnie miejsce przypadło siatkarkom DevelopRes Rzeszów.Po pierwszym secie niedzielnego meczu z zespołem z Poczdamu wydawało się, że Developres zdoła wyjechać z Szamotuł ze zdobyczą. „Rysice” dość pewnie wygrały do 19, ale już początek drugiej partii pokazał, że to nie będzie łatwe spotkanie. Niemki podrażnione porażką szybko odrobiły straty. W kolejnych setach zaś kontrolowały wynik zasłużenie wygrywając 3:1.

W ostatnim meczu turnieju pierwszego seta policzanki dość wyraźnie wygrały z mistrzem Niemiec, pokonując rywala do 18. W drugi zespół prowadzony przez trenera Alexandra Waibla triumfował 25:23, ale dwie kolejne partie padły już łupem mistrzyń Polski, dla których był to drugi wygrany mecz w tym turnieju.

wyniki niedzielnych spotkań:

Developres Bella Dolina Rzeszów – SC Poczdam 1:3
(25:19, 15:25, 18:25, 21:25)

Grupa Azoty Chemik Police – Dresdner SC 3:1
(25:18, 23:25, 25:22, 25:20)

końcowa klasyfikacja:

zw. – por.punktysety
1.Dresdner SC2-16 pkt.7:5
2.SC Poczdam2-16 pkt.7:5
3.Grupa Azoty Chemik Police2-15 pkt.7:6
4.Developres Bella Dolina Rzeszów0-31 pkt.4:9

źródło: inf. prasowa, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę