Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Amica Cup: Dresdner SC najlepszy, wygrane Chemika i SC Poczdam ostatniego dnia

Amica Cup: Dresdner SC najlepszy, wygrane Chemika i SC Poczdam ostatniego dnia

SC Dresdner czwarty raz z rzędu wygrał turniej piłki siatkowej Amica Cup. Remis w zdobytych punktach i setach pomiędzy niemieckimi drużynami spowodował, że po raz pierwszy w historii turnieju zwycięzca został wyłoniony na podstawie wyniku ich bezpośredniego meczu. W ostatnim dniu turnieju SC Poczdam pokonał 3:1 Developres Rzeszów, a Chemik Police okazał się lepszy od drużyny z Drezna, wygrywając 3:1.

W związku z remisem w liczbie wygranych punktów i setów pomiędzy niemieckimi zespołami, po raz pierwszy w historii turnieju o wygranej zadecydował wynik w meczu rozegranym bezpośrednio między obiema drużynami. Tu zwyciężyły siatkarki SC Dresdner (3:1) i tym samym zostały mistrzyniami Amica Cup 2021. W drodze po zwycięstwo pokonały także drużynę DevelopRes Rzeszów (3:1), ale uległy siatkarkom Grupa Azoty Chemik Police (1:3). Kolejne miejsca zajęły Poczdam SC i Grupa Azoty Chemik Police, które odnotowały po dwa zwycięstwa, a ostatnie miejsce przypadło siatkarkom DevelopRes Rzeszów.

Po pierwszym secie niedzielnego meczu z zespołem z Poczdamu wydawało się, że Developres zdoła wyjechać z Szamotuł ze zdobyczą. „Rysice” dość pewnie wygrały do 19, ale już początek drugiej partii pokazał, że to nie będzie łatwe spotkanie. Niemki podrażnione porażką szybko odrobiły straty. W kolejnych setach zaś kontrolowały wynik zasłużenie wygrywając 3:1.

W ostatnim meczu turnieju pierwszego seta policzanki dość wyraźnie wygrały z mistrzem Niemiec, pokonując rywala do 18. W drugi zespół prowadzony przez trenera Alexandra Waibla triumfował 25:23, ale dwie kolejne partie padły już łupem mistrzyń Polski, dla których był to drugi wygrany mecz w tym turnieju.