Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Amerykanin nowym libero LUK Politechniki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Brązowy medalista mistrzostw świata, zdobywca Pucharu Świata oraz mistrz Ameryki Południowej, Środkowej i Karaibów. Stawał też na podium Ligi Światowej i Ligi Narodów. Dwa lata temu został mistrzem Niemiec – Dustin Watten został nowym siatkarzem LUK Politechniki Lublin.

– Podziwiając Dustina na parkiecie, można odnieść wrażenie, że na jego pozycji gra kilku zawodników, którzy dzielą między siebie parkiet! Jest wszędzie – dzięki intuicji, refleksowi i doświadczeniu. Jestem pewien, że możemy po nim spodziewać się takiego poziomu, który będzie zarzewiem skutecznych i widowiskowych akcji. Legendarny jest jego profesjonalizm, który wykazuje w każdym działaniu, także poza parkietem. To gwarancja niezawodności. Ujmuje też entuzjazm, z jaki zdecydował się przyjąć naszą ofertę – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.Zaczynał w Long Beach State University, a europejskiej siatkówki uczył się między innymi w Finlandii, Francji i Niemczech. Jego pierwszy polski klub to Czarni Radom, a dwa ostatnie sezony spędził w Katowicach. Przed nim piąty sezon w PlusLidze, w której z zagrywkami rywali mierzył się 2243 razy.

– Jestem podekscytowany, że zostanę Koziołkiem! Cieszę się, że będę reprezentował tak urzekające miasto jak Lublin, będąc częścią tak ekscytującego projektu, napędzanego silnymi charakterami. W swojej karierze miałem szansę przemierzyć cały świat i grać w wielu krajach, ale moim drugim domem jest Polska, dzięki miłości i oddaniu dla naszego cudownego sportu oraz wspaniałym siatkarzom. Będę dawał z siebie wszystko na treningach i na meczach. Oferta z Lublina od razu mnie zainteresowała, po rozmowie z moim managerem Kubą Michalakiem. Z przyjemnością słuchałem o znakomitym zarządzaniu klubem, jego aspiracjach i drodze, którą podąża. W Katowicach nauczyłem się, że dzięki zespołowości, profesjonalizmowi i charakterowi wszystko jest możliwe. Jestem pod przemożnym wrażeniem zaangażowania klubu w budowaniu Drużyny pełnej mocnych charakterów. To wszystko sprawia, że decyzja o dołączeniu do klubu była łatwa i natychmiastowa! Szansa ponownej pracy z trenerem Daszkiewiczem to dla mnie zaszczyt, który przyjmuję z pokorą. Podobnie jak współtworzenie zespołu, który celuje w sprawienie mnóstwa niespodzianek w PlusLidze – wyznał Dustin Watten.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: lkpslublin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę