Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kapitan ZAKSY: Widzę tendencję zwyżkową

Kapitan ZAKSY: Widzę tendencję zwyżkową

Wicemistrzowie Polski zagrali drugie starcie w tym sezonie Ligi Mistrzów. Na wyjeździe przegrali z Ziraatem Bank Ankara, a starcie zakończyło się w tie-breaku. – Jestem bardzo dumny z zespołu, że wróciliśmy do gry, mimo że przegrywaliśmy 0:2 – zdradził po meczu Aleksander Śliwka.

To dopiero początek rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów, a za uczestnikami druga kolejka. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po wygranej z Olympiakosem musiała uznać wyższość tureckiego zespołu z Ankary.

Ziraat liderem

Dla Ziraatu Bank Ankara to drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach, po nim pozostaje liderem tabeli grupy A. Kędzierzynianie plasują się tuż za Turkami, choć ostatni mecz mógł potoczyć się jeszcze inaczej. Ziraat mógł zakończyć go szybciej – w trzech setach, a ZAKSA niewiele brakowało, by całkowicie odmieniła jego losu i wygrała w tie-breaku.

Zdecydowały detale. Jestem bardzo dumny z zespołu, że wróciliśmy do gry, mimo że przegrywaliśmy 0:2. Szczególnie po tej wyrównanej końcówce pierwszego seta, ale też drugiego, w którym mieliśmy swoje szanse. Nie udało się ich wykorzystać – ocenił kapitan polskiej ekipy, Aleksander Śliwka.

tendencja zwyżkowa

Turcja to zawsze bardzo trudny teren dla zespołów przyjezdnych. Miejscowi kibice tworzą zawsze niesamowitą atmosferę. Po nieudanym początku podopieczni trenera Samelvuo odnaleźli się w tym i doprowadzili do piątego seta.

Było bardzo gorąco, bardzo głośno. Mimo to wróciliśmy do gry. Graliśmy swoją dobrą siatkówkę i bardzo się z tego cieszę. Pomimo porażki w nie najlepszym stylu w ostatnim meczu, graliśmy teraz dużo lepiej. Myślę, że na tym to polega, by podnosić się po nieudanych setach, nieudanych spotkaniach. Widzę tendencję zwyżkową. Bardzo się z tego cieszę, jako kapitan drużyny. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu odniesiemy zwycięstwo – zakończył Śliwka.

W Lidze Mistrzów kędzierzynianie zagrają kolejny mecz ponownie na wyjeździe, a ich rywalem będzie Knack Roeselare. To spotkanie rozegrane zostanie jednak dopiero 13 grudnia. Wcześniej na kędzierzynian czeka intensywny czas w PlusLidze. Najbliższe spotkanie Grupa Azoty ZAKSA zagra z Cuprum Lubin – u siebie, w niedzielę.

źródło: inf. własna, ZAKSA TV