Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Michalewicz zagra w Jokerze Świecie

Agata Michalewicz zagra w Jokerze Świecie

fot. Łukasz Krzywański

Klub ze Świecia po zakontraktowaniu Pauliny Zaborowskiej zakontraktował kolejną zawodniczkę, która w nadchodzącym sezonie będzie odpowiadała za rozgrywanie akcji Jokera Świecie. Będzie nią Agata Michalewicz.

Agata Michalewicz urodziła się w 1998 roku w Malborku. Nowa rozgrywająca Jokera jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. W 2015 roku wraz z reprezentacją Polski kadry B reprezentowała kraj podczas Ligi Europejskiej. W kolejnym roku otrzymała powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski seniorek. Ogólnie siatkarka ma za sobą występy reprezentacyjne we wszystkich kategoriach wiekowych.W sezonie 2016/2017 w barwach Atomu Trefla Malbork, zawodniczka wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorek, a w meczu o trzecie miejsce została wybraną MVP spotkania. Rok wcześniej zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek i tytuł najlepszej rozgrywającej turnieju finałowego. Jako kadetka zdobyła wicemistrzostwo oraz mistrzostwo Polski, a jako młodziczka brązowy oraz dwa złote medale mistrzostw Polski. W sezonie 2017/18 Michalewicz zadebiutowała w TAURON Lidze w barwach MKS Dąbrowa Górnicza. Kolejne sezony spędziła w I-ligowych klubach: WTS Solna Wieliczka, MKS Dąbrowa Górnicza i Stal Mielec, by powrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy sezonie 2020/2021 w barwach Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Zawodniczka ma zatem na koncie dwa pełne sezony w TAURON Lidze. W ostatnim w barwach zespołu z Bydgoszczy rozegrała 17 spotkań, zdobywając 27 punktów (w tym 13 blokiem i 4 bezpośrednio zagrywką).

Zobacz również:
Karuzela transferowa w TAURON Lidze

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę