Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek: Potrafiliśmy wygrać z każdym

Adrian Hunek: Potrafiliśmy wygrać z każdym

To będzie już trzeci z rzędu sezon Adriana Hunka w BBTS Bielsko-Biała. Środkowy spełnia tym samym powoli swoje plany i marzenia o zapuszczeniu korzeni właśnie na Podbeskidziu. – Można powiedzieć, że spełniło się marzenie moje i Justyny. Gdy grałem tutaj pierwszy raz czternaście lat temu postanowiliśmy, że kiedyś tu wrócimy, że jeżeli będziemy mieli osiedlić się gdzieś na stałe, to będzie to właśnie Bielsko-Biała – mówi Hunek.

Dobrze liczę, że będzie to już twój trzeci sezon w BBTS Bielsko-Biała?– Tak, trzeci sezon jeżeli liczymy lata następujące kolejno po sobie. W przeszłości bowiem, bodajże będzie to już czternaście lat temu, grałem w BBTS.

 Wygląda więc na to, że zadomowiłeś się tutaj na dobre?

– Tak można powiedzieć. Dobrze się tutaj z rodziną czujemy. Kupiliśmy nawet mieszkanie w Bielsku-Białej. Z tym miejscem wiążemy swoją przyszłość. Chcemy zostać na Podbeskidziu – tu się osiedlić.

Co was w takim razie aż tak urzekło w tym mieście?

– Góry – mieć je na wyciągnięcie ręki to spełnienie naszych marzeń. Bardzo lubimy długie górskie wycieczki. Każdą wolną chwilę spędzamy razem właśnie podczas takich wojaży. W ten sposób relaksujemy się i odpoczywamy.

Twój syn Alex chodzi do szkoły. Skończył II klasę. W momencie, gdy dzieci dorastają i rozpoczynają naukę podróżowanie i życie na walizkach zaczyna być bardziej stresujące, mniej ciekawe. Dzieci zaczynają potrzebować stabilizacji…

– Zdecydowanie tak. Planowaliśmy od początku ułożyć nasze życie, a przynajmniej spróbować je ułożyć tak, by w momencie, gdy Alex rozpocznie naukę szkolną osiąść na dłużej w jednym miejscu. Przenieśliśmy się do Bielska-Białej dwa lata temu. Alex poszedł do szkoły, do I klasy. Wszystko się tak fajnie razem zazębiło. W sumie można powiedzieć, że spełniło się nasze marzenie. Gdy grałem tutaj pierwszy raz postanowiliśmy razem z żoną, że kiedyś tu wrócimy, że jeżeli będziemy mieli osiedlić się gdzieś na stałe, to będzie to właśnie Bielsko.

Jak spędziłeś czas wolny od treningów, meczów? Czyżbyś poświęcił się górskim wędrówkom, o których wspomniałeś?

– Zdecydowanie spędzaliśmy ten wolny czas aktywnie. Jazda rowerem i górskie wycieczki to było to. Robiliśmy podczas nich minimum dziesięć kilometrów, a czasami byliśmy w stanie przejść nawet dwadzieścia. Nie lubimy siedzieć w domu. Jesteśmy raczej typem ludzi aktywnych.

Cały czas na miejscu w Bielsku-Białej?

– Nie, nie. Był moment, gdy opuściliśmy Bielsko, wyjechaliśmy w Polskę, że tak powiem. Moja rodzina i Justyny (żona Adriana – red.) mieszkają dość daleko i tych okazji do spotkań w trakcie sezonu nie ma zbyt wielu. Chcieliśmy nadrobić ten czas. Spędziliśmy dwa tygodnie z moimi rodzicami, dwa z rodzicami mojej żony. Chcieliśmy dziadkom dać  możliwość pobycia z wnukiem, nacieszenia się nim.

Nie marzyła Wam się chwilowa zmiana klimatu? Na co dzień góry, więc w wakacje morze?

– Morze mamy bardzo obyte, bo jeździliśmy tam praktycznie co roku właśnie w okresie wakacyjnym. Siostra Justyny mieszka w Koszalinie – piętnaście kilometrów od Mielna i innych nadmorskich miejscowości. Mamy więc tego pod dostatkiem. Zdecydowanie preferujemy góry, nawet dwanaście miesięcy w roku.

Alex, twój syn postanowił pójść w twoje ślady? Trenuje siatkówkę…

– To prawda. Chodzi na treningi dwa/trzy razy w tygodniu, ale na razie jest to bardziej forma zabawy. Nie kładę żadnego nacisku, nie ma presji. Wcześniej trenował piłkę nożną i miał całkiem fajne wyniki. Potem zmieniliśmy dyscyplinę. Poszliśmy właśnie w kierunku siatkówki i się w to „wkręcił”. Zobaczymy jak to będzie, co przyniesie przyszłość. Czy zostanie siatkarzem? Tego na razie nie wiem. Chodzi na zajęcia, trenuje i dobrze się bawi.

Jesteśmy przy siatkówce no to wróćmy do BBTS i sezonu 2020/2021. Czujesz rozczarowanie, niedosyt?

– Na pewno żałuję zarówno tego sezonu, jak i poprzedniego. Wszyscy w zespole wierzyliśmy w to, że drużyna jest mocna na tyle, by ten awans wywalczyć. Pokazywaliśmy naszą siłę niejednokrotnie w trakcie sezonu. Potrafiliśmy wygrać z każdym. Ostatecznie ten awans nam troszeczkę uciekł i to dwukrotnie. Niedosyt pozostał. Zespół był silny i doskonale przygotowany do tego, by tę promocję do PlusLigi zdobyć. Niestety, nie udało się. Wiadomo, porażki wliczone są w sport i przydarzają się  każdemu. Nie jest jednak miło, gdy dotykają nas personalnie. Dalej jednak będziemy próbować. W sporcie walczy się do końca. Co roku trzeba zaczynać od nowa.

W drużynie zaszły pewne zmiany. Jak ty je oceniasz?

– Mam nadzieję, że chłopcy, którzy przyjdą godnie zastąpią tych, którzy odeszli. W tej chwili nie potrafię powiedzieć, czy ta drużyna będzie mocniejsza od tej z sezonu ubiegłego i czy siła ognia będzie taka sama, większa, czy mniejsza. Liga to zweryfikuje. Wydaje mi się jednak, że sytuacja jest dobra. Zobaczymy jak to wszystko będzie funkcjonować.

Wszystkie ręce na pokład i podejmujemy kolejną próbę walki o awans?

– Na pewno nie składamy broni. Wiemy, że BBTS Bielsko-Biała ma ambicje i chęć grania w PlusLidze. Będziemy robić wszystko, żeby tam się dostać. Każdy z nas ma ten sam cel. Nie został on jeszcze zrealizowany, więc wszystko jest aktualne. Będzie

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę